Hajózás, Balaton

Tételek száma: 29

A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei c. sorozat 4 része, (egybekötve):  Bogdánffy Ödön: A Balaton környékének csapadékviszonyai. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. IV. rész II. szakasz. (1912.);  Réthly Antal: Földrengések a Balaton környékén. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. I. rész: Geofizikai függelék. III. szakasz. (1898.); Cholnoky Jenő: A Balaton színtüneményei., Harkányi Béla: Hullámos vízfelületek fénytükrözési jelenségei. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. V. rész: A Balaton vízének fizikai tulajdonságai. II. és III. szakasz. (1906.); Lovassy Sándor: A keszthelyi hévíz tropikus tündérrózsái. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei II. köt.: A Balaton tónak és partjának biológiája. II. rész.: A Balaton flórája. II. szakasz függeléke. (1908:)   Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. Bp., 1898-1912, Kilián Frigyes-ny., 43+1 p.+2+12+2 p.+XVIII (térképek) t.+2+58 p.+ 2 t. (színes litográfiák)+2+82+2+2+2+2+2 p.+ 1 (tervrajz/keresztmetszet)+IV (3 színes) t.  Átkötött modern műbőrkötés, kopott borítóval, az eredeti papírborítókat bekötötték, belül jó állapotban.
12731.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Békefi Remig: A Balaton környékének egyházai és várai a középkorban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. III. szakasz. Históriaantik Könyvkiadó Reprintsorozata. Bp.,2009,Históriaantik. Az 1907-as reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
12732.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dr. Makay Béla: A Balaton a történeti korban. A Balaton Tudományos Tanulmányozásának eredményei III. köt.: A Balaton Környékének Társadalmi és Embertani Földrajza. I. rész: A Balatonmellék történelme. IV. szakasz: A Balaton és vidéke a történeti korban. I. rész. Históriaantik Könyvkiadó Reprintsorozata. [Bp.,2013,Históriaantik.] Az 1913-as reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
12733.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kurucz György: Keszthely grófja - Festetics György. Bp., 2013., Corvina. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
12734.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Szépséges Balaton. Összeáll.: Rappai Zsuzsa. Bp., 2013., Kossuth. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
12735.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Nemere István: Balaton: Auf an den Plattensee. Off to lake Balaton. Kisújszállás, 1998, Szalay. Magyar, angol és német nyelven. Kiadó kartonált papírkötés.+Dr. Bérczi Loránt-Bérczi Gábor: Keszthely. Festetics-kastély. Koppány Tibor bevezetőjével. Bp., 1990., MTI. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált appírkötés,
12736.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1897 Betriebs-Reglement der Ungarischen Fluss-und Seeschiffahrts Aktiengesellschaft, 104p
12737.

Kikiáltási ár:
800 Ft
A Kis-Balaton térsége. Szerk.: Futó Attila. A Balaton-felvidék természeti értékei. II. köt. Veszprém, 2001., Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság. Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal.
12738.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1988-1992 Vegyes utazással, nagyrészt a Balatonnal kapcsolatos prospektus tétel, 5 db:  Siotour 89. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált prospektus. Siófok, Siotour, 32 p.; MAHART Balaton 1991 hajóprogramok, kihajtható prospektus.; Balatoni 1991-92 menetrend. Siófok., MAHART Balatoni Hajózási Kft., 6 sztl. lev.; Balatonföldvár, Hotel Neptun kihajtható prospektusa.; 1988 Tourinform térkép, rajta Magyarországgal, Budapesttel, és a Balatonnal, 23x33 cm
12739.

1988-1992 Vegyes utazással, nagyrészt a Balatonnal kapcsolatos prospektus tétel, 5 db: Siotour '89. Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált prospektus. Siófok, Siotour, 32 p.; MAHART Balaton 1991 hajóprogramok, kihajtható prospektus.; Balatoni 1991-92 menetrend. Siófok., MAHART Balatoni Hajózási Kft., 6 sztl. lev.; Balatonföldvár, Hotel Neptun kihajtható prospektusa.; 1988 Tourinform térkép, rajta Magyarországgal, Budapesttel, és a Balatonnal, 23x33 cm

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Myhres Handbook of Baltic and White Sea Loading Ports including Denmark, Norway, Germany, Also Dutch, Belgian and British Timber Ports. 1939-1940. Bp.,(1939), J. Jorgensen&Co.,1120 p. 8th revised & extended edition. Angol nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
12740.

Myhre's Handbook of Baltic and White Sea Loading Ports including Denmark, Norway, Germany, Also Dutch, Belgian and British Timber Ports. 1939-1940. Bp.,(1939), J. Jorgensen&Co.,1120 p. 8th revised & extended edition. Angol nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Fülöp János: Hajógyártók dicsérete. (Bp.),[1972], Magyar Hajó- és Darugyár. Készült 3000 példányban. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
12741.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Becske Ödön: Kishajók szerkesztése és építése. Bp.,1974, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban.
12742.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft