Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 275

Mécs László (1895-1978) 10 műve:  Hajnali harangszó. Versek. Bp., 1923., Athenaeum,(Ungvár, Földesi Gyula-ny.),157+3 p. Mécs László első verseskötetének első kiadása. A borító Fodor Béla (1911-1983) ungvári építészmérnök, grafikus munkája, színes litográfia, (Ungvár, Lám E.-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, javított borítóval. Nagyon ritka!   Rabszolgák énekelnek. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter, 151+5 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták.  Rabszolgák énekelnek. Berlin, 1925, Ludwig Voggenreiter, 151+5 p. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval. A szerző által aláírt!   Vigasztaló. Versek. Berlin, 1927, Ludwig Voggenreiter, 130+4 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót bekötötték, de rajta kis hiány, egy lap kijár.   Üveglegenda. Versek. Bp.,(1931.),Athenaeum, 1933+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által aláírt!  Válogatott költeményei. Összeáll.: Just Béla. Bp.,1934., Athenaeum, 232 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel, egy lapon szöveget nem érintő hiánnyal (101/102.)   Fehéren és kéken. Versek. Bp., (1937.), Athenaeum,5-156 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, címlaphiánnyal (?)  Élőket nézek. Versek. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp.,(1938.),Magyar Katolikus Írók,146 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval. Bajor Ágost ex libris-szével, 3562. sz., a szerző által aláírt példány!  Élőket nézek. Versek. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp.,(1939?.), Révai,142 p. Kiadói papírkötés, a könyv végén egy lap és a szennylap hiányzik. Bajor Ágost ex libr-szével, 415. sz., a szerző által aláírt példány!  Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum,760 p. Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex libri-szével. számozott, 4071. számú, aláírt példány. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
17425.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
17426.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Petőfi Sándor: Szabadság szerelem. Összeállította: Benedek Marcell. Bp.,[1921], Biró Miklós. Jaschik Álmos illusztrációival. Kiadói kartonált kötés, eredeti tékában, szép állapotban.
17427.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Vedres István: A Tiszát a Dunával öszvekapcsoló új hajókázható csatorna, melynek helyét nemcsak Magyarország, hanem az egész ausztriai birodalom hasznára felkeresni és meghatározni igyekezett - -  Bp., 1932. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 97 p., 1 sztl. lev., t. (kétoldalas). /Magyar irodalmi ritkaságok sorozat.
17428.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ;  Csokonai Vitéz Mihály: A özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.;  Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás. Henriette néném. Laczkó Géza fordította, 108+4 p.; Capus Alfréd: A kalandor. Vígjáték négy felvonásban. Ford.: Salgó Ernő, 108+4 p.  Móricz Zsigmond: Tragédia. Négy elbeszélés, 62 p. Bp.,é.n.[1911-1910],Nyugat, (Világosság Könyvnyomdai Rt.) Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, papírborítókat nem kötötték be, kissé kopottas borítóval.
17429.

Nyugat Könyvtár, kolligátum 7 műből, nagyrészt első kiadások. : Ady Endre: Vallomások és tanulmányok, 101+3 p. ; Csokonai Vitéz Mihály: A' özvegy Karnyóné és az özvegy és két szeleburdiak. Vígjáték három felvonásban. Ady Endre: Vitéz Mihály ébresztése, 60+4 p.; Antonio Fogazzaro: Szétfoszlott Idyllek. Őfelsége látogatása. Ford.: Elek Artúr, 52+4 p.; Kaffka Margit: Tallózó évek, 38+2 p.; Ernest Renan: Az akropoliszi ima. Zsidó faj, zsidó vallás. Henriette néném. Laczkó Géza fordította, 108+4 p.; Capus Alfréd: A kalandor. Vígjáték négy felvonásban. Ford.: Salgó Ernő, 108+4 p. Móricz Zsigmond: Tragédia. Négy elbeszélés, 62 p. Bp.,é.n.[1911-1910],Nyugat, (Világosság Könyvnyomdai Rt.) Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, papírborítókat nem kötötték be, kissé kopottas borítóval.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Környey Zoltán: Szerelem és halál. Versek. Bp.,[1920.], Lantos Rt.,(Bíró Miklós-ny.),104+8 p. A könyv címlapja és rajzai Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, szétvált fűzéssel, kijáró lapokkal, a gerincen kis szakadással. (Ebből a könyvből 2500 példány jelent meg, amelyből 100 számozott, aláírt s kötött készült.) Számozatlan példány. Első kiadás. A szerző által Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939), kritikus, újságíró lányának dedikált példány.
17430.

Környey Zoltán: Szerelem és halál. Versek. Bp.,[1920.], Lantos Rt.,(Bíró Miklós-ny.),104+8 p. A könyv címlapja és rajzai Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötésben, szétvált fűzéssel, kijáró lapokkal, a gerincen kis szakadással. ("Ebből a könyvből 2500 példány jelent meg, amelyből 100 számozott, aláírt s kötött készült.") Számozatlan példány. Első kiadás. A szerző által Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939), kritikus, újságíró lányának dedikált példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
11
17431.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Lukianosz összes művei. I-II. köt. Fordították többen. Bibliotheca Classica. Bp., 1974., Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Számozott (1500/1282.) példány.
17432.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
17433.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Bulyovszky Lilla: Ujabb novellák. I-II. köt. (Egybekötve.) Bulyovszky Lilla novellái III-IV. köt. Pest, 1857, Szerzői kiadás,(Müller Emil-ny.), 6+229;4+179+3 p. Korabeli kopott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé dohos. Ritka!
17434.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sütő András: Fülesek és fejszések között. Száműzött könyvek. Csíkszereda, 2003., Naptun. Harmadik kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.   A szerző, Sütő András (1927-2006) által dedikált példány.
17435.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Császár Ferenc: Görög-római mythológiai zsebszótár. Bp., 1844, Trattner-Károlyi-ny.,XV+522 p.+19 t. (litográfiák.) Átkötött modern vászonkötésben, a lapok foltosak, előzéklapon, címlapon és az első oldalon tulajdonosi névbejegyzéssel.
17436.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft