Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /
Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with 7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.
Vaszary János (1867-1939) gyűjteményes kiállítása. Szerk.: Veszprémi Nóra. Bp.,2007., Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés. Bontatlan, új állapotban.
Frankl Aliona-Zeke Gyula: A másik város. Frankl Ailona fotóival, Zeke Gyula szövegével. Bp., 2003., Kijárat Kiadó. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Frankl Aliona és Zeke Gyula fotóművész által dedikált.
Malonyai Dezső: Munkácsy Mihály I.-II. Művészeti Könyvtár (K. Lippich Elek szerk.) Bp., 1907, Lampel. + Malonyai Desző: A fiatalok.
Aranyozott, dombornyomott kiadói egészvászon kötésben. jó állapotban.
Egry József 1883-1951. Szerk.: Gopcsa Katalin. Veszprém, 2002, Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, a borító hátoldala foltos, egyébként jó állapotban.
Szalontai Barnabás: Kerámia a nyírbátori paraszti háztartásban. Közlemények a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézetéből. 23. Debrecen, 1970, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Intézete, 241+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.