Tétel

Katalógusszám:

11032.
373. Lezárult gyorsárverés
Metszetek

Kikiáltási ár:

30 000 Ft

Leírás:

1575 Dordracum vulgo Dortt. Dordrecht holland kikötőváros látképe, színezett rézmetszet, papír, Georg Braun (1541-1622) és Frans Hogenberg (1535-1590) Civitates orbis terrarum című munkájának 1575. évi kiadásából (II. köt. 24. sz.), hátulján Dordrecth történetének többek között Jacob de Meyere (1491-1552) flamand humanista és történetíró Commentarii sive annales rerum Flandricarum (Antwerpen, 1561) c. munkája alapján írt rövid ismertetőjével, üvegezett fa keretben, 37×52 cm /

1575 Dordracum vulgo Dortt. The view of the port city of Dordrecht in the Netherlands, coloured copper etching, on paper, from the Civitates orbis terrarum (Vol. II., No. 24.) of Georg Braun (1541-1622) and Frans Hogenberg (1535-1590), published in 1575, with a short summary of the history of Dordrecht on its back, based partly on the historical work Commentarii sive annales rerum Flandricarum (Antwerpen, 1561) written by the Flemish humanist and historian Jacob de Meyere (1491-1552), in glassed wooden frame, 37×52 cm

Megosztás:

Tétel fotót készítette : sass_melinda

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17