Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 207

Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XXVIII. évfolyam. Szerk.: Dr. Illyésfalvi I. Lajos. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói félvászon-kötés, enyhén kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.Előzéklapon, címlapon és tartalomjegyzékben ceruzás firkával. Magyar és német nyelven./ Statistical yearbook of the capital city of Budapest. XXVIII. Year. 1940. Half-linen-binding, with worn cover, in Hungarian and German languages.
15024.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Sebők Imre-Schultz Aurél: Tengereken túl. Bp., 1913, Élet, 197+9 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kopott, foltos borítóval.
15025.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Dr. Tulogdy János: Erdély kis turistakalauza. Bp., 1940, Magyar Turista Élet Kiadása. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, benne firkákkal.
15026.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Mikecs László: Románia. Útijegyzetek. Bolyai Könyvek. Bp.,1940, Bolyai Akadémia. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, foltos.
15027.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Enyedi Sándor: Az erdélyi magyar színjátszás kezdetei. 1792-1821. Bukarest, 1972., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15028.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály. Bp.,é.n. (cca 1938 után), Pázmány. V., bővített kiadás. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói papírkötésben, az utolsó lap sarkán hiánnyal, foltos.
15029.

Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály. Bp.,é.n. (cca 1938 után), "Pázmány". V., bővített kiadás. Fekete-fehér szövegközti fotókkal. Kiadói papírkötésben, az utolsó lap sarkán hiánnyal, foltos.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
A világhírű Adelsbergi barlang. Adelsberg, 1914., Adelsbergi Barlanggondnokság,(Nyitra-Kive-ny.), 16 p. Magyar nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. Grotte di Postumia presso Trieste - Abbazia feliratú címkével a borítón.
15030.

A világhírű Adelsbergi barlang. Adelsberg, 1914., Adelsbergi Barlanggondnokság,(Nyitra-Kive-ny.), 16 p. Magyar nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés. "Grotte di Postumia presso Trieste - Abbazia" feliratú címkével a borítón.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n., Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal. Gazdagon illusztrált. Kissé kopott tűzött papírkötésben.
15031.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kőváry László: Erdély régiségei és történeli emlékei. Reprint. + Transyvania képeskönyve: Kolozsvár.
15032.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dr. Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval./ Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Half-linen-binding. In Hungarian language.
15033.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Pesty Frigyes: Hont vármegye és kiegészítések. Szentendre, 1984. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15034.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pereházy Károly: A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, volt könyvtári példány.
15035.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft