Könyvek: Történelem

Tételek száma: 154

Kornis Gyula: A magyar politika hősei. Bp., 1942., Gondolat, 460 p.+14 t. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, és sérült kötéssel. Szent István, Mátyás király, Pázmány Péter, Széchényi István, Apponyi Albert, Tisza István Klebelsberg Kunó, Horthy Miklós és másokról szóló írásokkal. Dr. Gonda József István ügyvéd, honvédségi védő névbélyegzőjével, és névbejegyzésével.
15710.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Vargyas Endre (1842-1913)]: Vargyas, Andeas: Geschichte des ungarischen Freiheits-Kampfes in den Jahren 1848-1849. Pest,1869, Heckenast Gusztáv, 509+1 p.+ 1 t. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült kötéssel, 16-17. oldalak között elvált kötéssel, (foxing) foltos lapokkal.
15711.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15712.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Ábel András: Az atombomba története. Los Alamostól Nagaszakiig. Bp., 1997., Püski. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   A szerző, Ábel András (1931-2016) által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) a Magyar Rádió egykori főbemondója részére dedikált példány.
15713.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15714.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Mészáros Lázár emlékiratai. I. kötet. (1848.) Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 360 p. Átkötött kopott félvászon-kötésben.
15715.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Mészáros Lázár emlékiratai. II. kötet. (1849.) Az eredeti kéziratokból közrebocsájtja: Szokoly Viktor. Pest, 1867, Ráth Mór, 382 p. Papírkötésben, hiányos borítóval, hiányzó gerinccel, szétvált kötéssel, de könyv teljes, hiánytalan.
15716.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15717.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15718.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Pukánszky Béla: Erdélyi szászok és magyarok. Budapest, 1943, Danubia. Kiadói félvászon kötés, kopottas borítóval, foltos.
15719.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Széchényi István: Hitel. Bp.,1991, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói sérült műbőr kötés. Reprint kiadás. Számozott példány (273/1000.)
15720.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dr. Palotás Zoltán: A trianoni határok. Bp., 1990., Interedition. Kiadói papírkötés.
15721.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: