1896 Tóth Béla (1857-1907) művelődéstörténész, író autográf köszönő levele Gerő Ödön (1863-1939) író, újságíró, esztétának, amelyben kifejezi háláját és leírja, hogy "ej, Gerő Ödön a legjobb esetben is mosolyogni fog az én kazinczyskodásomon". 3 beírt oldal, eredeti, sérült borítékkal.
cca 1900 Jászai Mari (1850-1926) színésznő saját kézzel írt levele Hermann Leontinnak, Gerő Ödön művészeti újságíró, szerkesztő feleségének. Két beírt oldalon.
1901 Sághy Gyula (1844-1916) jogtudós, egyetemi tanár, politikus saját kézzel írt és aláírt gratuláló levele Vaszary Kolos bíborosnak tíz éves bíborosi évfordulójára, 2p
1901-1903 MÁV, Belovár-verőcei vasútvonal Mišulinovac vízállomás tervrajza, 1:1000, hiányos, Bp., Klösz-ny., plusz egy helyszínrajzzal, tervrajz: 34x21 cm, helyszínrajz: 21x33 cm
cca 1903 M. Kir. Államvasutak Garamberzence-Lévai H.É. vasút 2 terve:
Az 573 szelvénybenfekvő, 200 m szabadnyílású alsó pályájú rácsos híd méretszámítása, 8 p.,
Nyíltáteresz tervrajza, 1:50, egy jegyzetlappal, és egy térképszelvénnyel, a tervrajzon szakadással, 34x64 cm, térképszelvény: 34x21 cm
cca 1910 A Vacuum Oil Company Rt. Szeged-Tisza Pu. bérelt rakterület helyszínrajza, 1:1000, vászon, foltos + 1938 Bp. Vágóhíd utcában bérelt terület helyszínrajza, 1:1440, hajtásnyommal, jobb felső sarkában kisebb hiánnyal, 20x30 cm
cca 1910 Baltazár Dezső (1871-1936) református lelkész, a tiszántúli református egyházkerületi püspök kézzel írt levele, eredeti borítékban, bélyeggel, bélyegzésekkel
cca 1910-54 Lampl Ödön (1883-?) lakatos mester, vállalkozó iratai, fotói. Építéstudományi Intézet Személyzeti Osztály, Lampl iratai, többek közt kádermunkaközbeni tanulmányozás, szigorúan bizlamas kérdőív, kézzel írt életrajz, stb.. + Kb. 70 db fotó, részben széteső fotóalbumban, feltehetően Lampl lakatosmunkáiról 1910-40 körül, különböző kovácsoltvas kapuk, rácsok, lépcsőkorlátok, erkélyek fényképeivel. Részben historizáló, részben szecessziós, részben modern stílusban kivitelezett lakatos munkák, néhány kevés beazonosítható helyszínnel (pl. Vörösmarty tér 4, Goldberger Ház v. Mész ucca 16), egy drogéria üzletről stb., 9x11,5 és 23,5x29 cm közötti méretben. Fotók egy része sérült, hiányos, többsége jó állapotban. Lampl Ödön a kor ismert lakatos vállalkozói közé tartozott. az 1949-es államosítás után mint alkalmazott dolgozott. Iparművészeti és helytörténeti érdekességek!
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.