1911 Krestelovac (Kristályfölde) falu, ma Horvátország, katolikus templomépítési emlék, kegytárgy. 1 db nagy és 4 db kisebb méretű, kereszt formájú fém lemez. mindegyik hátoldalán Krestelováci templomépítési emlék, 1911, Magy. Fémelemez ipar Rt., Budapest felirattal. Nagy méretű lemezen Jézus, kisebbeken Mária, Szent József, Páduai Szent Antal és a Szentháromság litografált illusztrációival és mindegyiken magyar nyelvű feliratokkal. Lemezek felülete kopott. Nagy lemeze mérete: 45x45 cm, kisebbeké 13x13 cm/ 1911, Kreštelovac, Croatia, catholic relic commemorating the building of the church, with 1 big (45x45 cm) and four smaller (13x13 cm) sheet metal, with illustrations in lithography (Jesus, Maria, Joseph, Anthony of Padua, Holy Trinity) and inscriptions in hungarian language. With some minor flaws.
XIX. sz: Jelzett kínai ópiumpipa- Kézzel festett porcelán, fém, gazdagon díszített, virág és madár motívumokkal, 13 cm, szárral 30 cm / Antique Chinese opium pipe. Richly ornamented, porcelain and metal with dragon and monkey figure. 13 (30) cm