Smoel Ettinger: A zsidó nép története. A modern kor: a 17. századtól napjainkig. Fordította: Zalotay Melinda, Bányai László. Osiris Tankönyvek. Bp.,2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Scheiber Sándor: ...és beszéld el fiadnak... Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás fotói. Bp.,1984, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Scheiber Sándor: Folklór és tárgytörténet. III. köt. Bp.,1984., Magyar Izraeliták Országos Képviselete. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Pataki Mária-Pinter József: Zsidó kultúra és hagyomány. I. köt. Javne-könyvek. Új sorozat 1. Bp.,én.,Magyar Zsidó Közösségi Iskola Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.