Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. (1849-1860.) Pest, 1866, Emich Gusztáv, 192+2 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, a címlapon possessori névbejegyzéssel és ex libris-szel.
Baráth Tibor: A magyar népek őstörténete. III. köt. Montreál, 1974, Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző által dedikált, dátumozott példány.
Varga Zsigmond: Az ősmagyar mitológia szumir és ural-altáji öröksége. San Francisco, é.n., A Hídfő Baráti Körének kiadása. Az 1956. évi kiadás reprintje. Papírkötésben.
[Fraknói Vilmos]: Frankl Vilmos: A hazai és külföldi iskolázás a XVI. században. Bp., 1873, Eggenrerger (Hoffman és Molnár), VIII+424 p. Későbbi félvászon-kötés.
Vámbéry Ármin: A magyarság keletkezése és gyarapodása. Bp., 1989, Holnap, 408+8 p. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1895. évi kiadás (Bp., Franklin) reprintje, jó állapotban.
Götz László: Keleten kél a Nap. IV. köt.: A szumér kérdés. Régészeti, etnogenetikai, nyelvfejlődési és kutatástörténeti elemzés 1. rész. Wien, 1981., Szerzői kiadás, 281 p+8 t. Kiadói papírkötés, a nyolc térkép kijár.
Götz László: Keleten kél a Nap. I. köt.: Az elő-ázsiai ősnyelv felé. Az európai nyelvtudomány és történelemszemlélet kritikája. (Alttötting), 1981., Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapélekkel.
Kállay Ferenc: A pogány magyarok vallása. Reprint kiadás. New York, 1971. Evilath publication, Magyar Történelmi Magyarázatok források tanulmányok sorozat . Szerk: Veress Ferenc. Kiadói műbőr kötésben