Ex libris és kisgrafika

Tételek száma: 16

Hatalmas és fantasztikus, több mint 400 grafikából álló ex libris és kisgrafika gyűjtemény, számos erotikus darabbal, fametszet, rézkarc, hidegtű ill. klisényomatok, papír, részben ceruzás szignóval, részben jelzettek a dúcon/klisén, különböző méretben. Albumba beragasztva, alfabetikus sorrendben, az egyes albumlapok között hártyapapírral védve. Majdnem mindegyik 1945 előtti, számos szecessziós és art deco stílusú művel, magyar és külföldi (csehszlovák, osztrák, olasz, német stb.) alkotóktól. Néhány kiemelkedő darab: Bajor Ágost három erotikus műve: Ex libris eroticis AB 1936, Ex Libris Dr. Holl Jenő és Ex Libris Maymiliani Freimann, rézkarc v. hidegtű, mindegyik jelzett. Ludwig Hesshaimer bélyegtervező 6 különböző réznyomatos bélyeg- és kisgrafikaterve, sorszámozott (4 Pfennig, 1 Cent USA, 6 Pence, Papua 1/2 Penny stb.). Ex Libris Fernando José Freire Baia dos Santos, színes klisényomat, Disney Mickey Mouse ábrázolással. 5 db Ex Libris Kolozs Lajos, többek közt Vadász Endre, Gáborjáni Szabó Kálmán és Buday Görgy munkái, mind klisényomat, jelzett a dúcon. 1936 Berlin, XI. Olympia. Márton Lajos grafikája, képeslap. Vadász Endre össz. 5 nagy méretű ex librise: Nagy József könyve, hidegtű, papír, jelzett a dúcon, kis szakadással, foltos. Ex libris Hungaricis, Prof R. de Soó (2 db klf. grafika), rézkarc, papír, jelzett, foltos. Ex Libris Reisinger Jenő, (2 db klf. grafika), rézkarc, papír, jelzett, enyhén foltos.  Néhány lap foltos/ Huge and fantastic ex libris collection, with many erotic ones. Different techniques (woodcut, etching, cliche etc.), some of them signed with pencil. Glued in to an album, in alphabetic order. Almost all of them before 1945, with many in Art Nouveau and Art Deco style, hungarian and foreign artists. Some highlights. Bajor Ágost/Ágoston Bayer: 3 different erotic ex libris, all signed. Endre Vadász, 5 different huge sized ex libris, spotty. Ludwig Hesshaimer 6 different stamp etchings, numbered (4 Pfennig, 1 Cent USA, 6 Pence, Papua 1/2 Penny etc.). Ex Libris Fernando José Freire Baia dos Santos, depicting Disneys Mickey Mouse, cliché in colour. 1936 Berlin, Summer Olympics. Post card, artist: Márton Lajos. A few of them are spotty.
10500.

Hatalmas és fantasztikus, több mint 400 grafikából álló ex libris és kisgrafika gyűjtemény, számos erotikus darabbal, fametszet, rézkarc, hidegtű ill. klisényomatok, papír, részben ceruzás szignóval, részben jelzettek a dúcon/klisén, különböző méretben. Albumba beragasztva, alfabetikus sorrendben, az egyes albumlapok között hártyapapírral védve. Majdnem mindegyik 1945 előtti, számos szecessziós és art deco stílusú művel, magyar és külföldi (csehszlovák, osztrák, olasz, német stb.) alkotóktól. Néhány kiemelkedő darab: Bajor Ágost három erotikus műve: Ex libris eroticis AB 1936, Ex Libris Dr. Holl Jenő és Ex Libris Maymiliani Freimann, rézkarc v. hidegtű, mindegyik jelzett. Ludwig Hesshaimer bélyegtervező 6 különböző réznyomatos bélyeg- és kisgrafikaterve, sorszámozott (4 Pfennig, 1 Cent USA, 6 Pence, Papua 1/2 Penny stb.). Ex Libris Fernando José Freire Baia dos Santos, színes klisényomat, Disney Mickey Mouse ábrázolással. 5 db Ex Libris Kolozs Lajos, többek közt Vadász Endre, Gáborjáni Szabó Kálmán és Buday Görgy munkái, mind klisényomat, jelzett a dúcon. 1936 Berlin, XI. Olympia. Márton Lajos grafikája, képeslap. Vadász Endre össz. 5 nagy méretű ex librise: Nagy József könyve, hidegtű, papír, jelzett a dúcon, kis szakadással, foltos. Ex libris Hungaricis, Prof R. de Soó (2 db klf. grafika), rézkarc, papír, jelzett, foltos. Ex Libris Reisinger Jenő, (2 db klf. grafika), rézkarc, papír, jelzett, enyhén foltos. Néhány lap foltos/ Huge and fantastic ex libris collection, with many erotic ones. Different techniques (woodcut, etching, cliche etc.), some of them signed with pencil. Glued in to an album, in alphabetic order. Almost all of them before 1945, with many in Art Nouveau and Art Deco style, hungarian and foreign artists. Some highlights. Bajor Ágost/Ágoston Bayer: 3 different erotic ex libris, all signed. Endre Vadász, 5 different huge sized ex libris, spotty. Ludwig Hesshaimer 6 different stamp etchings, numbered (4 Pfennig, 1 Cent USA, 6 Pence, Papua 1/2 Penny etc.). Ex Libris Fernando José Freire Baia dos Santos, depicting Disney's Mickey Mouse, cliché in colour. 1936 Berlin, Summer Olympics. Post card, artist: Márton Lajos. A few of them are spotty.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
25
Franz von Bayros (1866-1924): Pamlagon. Klisé, papír, jelzés nélkül, paszpartuban, 13×9 cm
10501.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vadász Endre (1901-1944): Koronázó templom, Budapest (Mátyás-templom, Budai Várnegyed, I. ker.). Ofszet, papír, jelzett a nyomaton (halványan), kézzel színezett. Foltos, üvegezett, sérült fa keretben. Négy oldalas újévi köszöntő lap angol nyelvű szöveggel (With All Good Wishes for Christmas and the New Year) a ahrmadok oldalon. Tamás Galéria kiadása , hátoldalán Published by Tamás Gallery, Budapest felirattal. Tamás Henrik 1937-ben rendezett gyűjteményes kiállítást Vadász Endrének. 1937-44 körül. Nyomat mérete: 13×10 cm. Ritka!
10502.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Olvashatatlan jelzéssel: Pagoda havazásban. Fametszet, papír, 12×8 cm
10503.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
10
Jelzés nélkül: Johanniskirche Stuttgart. Rézkarc, papír, 6,5×4,5 cm
10504.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Olvashatatlan jelzéssel: Bécs, rézkarc, papír, jelzett, 9,5×6,5 cm
10505.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
SD jelzéssel: Havas tér karácsonyfával. Linómetszet, papír, 11×14 cm
10506.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dinnyés Ferenc (1886-1958): Art deco ex libris, Klisé, papír, jelzett a klisén, 9×6 cm
10507.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vadász Endre (1901-1944): Ex libris Lusztig István. Linó, papír, jelzett a dúcon, 8,5×6,5 cm
10508.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Takács Dezső (1933-): Ex librisek (2db). Linó, papír, jelzett 8x7 cm
10509.

Kikiáltási ár:
800 Ft
10510.

Kikiáltási ár:
800 Ft
cca 1906-1917 12 db régi halotti értesítő
10511.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft