Nagy vegyes könyv tétel, főleg szépirodalom, művészeti könyvekkel is: Komjáthy: Mondák könyve; Pintér Zoltán: Művészet és realizmus; Irodalmi lexikon; Csokonai, Móricz, stb., összesen 16 db
Költők albuma. (Nagyméretű album) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp., é.n. Lampel R. 278 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Elázás miatt a kötés kopottas, sérült, a gerinc alsó részén elszíneződött, a lapok több helyen is foltosak és behullámosodtak.
Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Egy király ifjusága 3 kötete. Fordította Mártonffy Frigyes.
3. kötet: A szép Nancy csinyjei I-II. kötet.
5. kötet: A szerelem hatalma. I-II. kötet.
6. kötet. Szent Bertalan éje. I-II. kötet.
Bp.,1868, Ráth Mór, 163+151+200+208+224+312 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a harmadik könyv gerince sérült, részben elvált a könyvtesttől, a második könyvből pár lap kijár.
Híres szerelmesek. Bp., 1902, Franklin-Társulat, 328 p. Átkötött egészvászon-kötés, az átkötéskor az eredeti borítót felhasználták, egy-két helyen ceruzás aláhúzásokkal, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, aranyozott lapélekkel, ajándékozási sorokkal.
Híres asszonyok. Vázlatok a világtörténet nevezetes nőalajairól. Bp., 1900, Franklin-Társulat, XV+348+4 p. Átkötött műbőr-kötés, az átkötéskor az eredeti borítót felhasználták, egy-két helyen ceruzás aláhúzásokkal, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, aranyozott lapélekkel.