Karafiáth Jenő: Az én dalaim. Bp., 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal.
Karafiáth Jenő (1883-1952) politikus, Budapest főpolgármestere, külügyminiszter, költő verseskötete. Jó állapotban.
Dóczi Lajos: Csók. Vígjáték négy felvonásban. Bp., 1881, Ráth Mór, XVI+176 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Scheibe Ármin-kötés, aranyozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, kis folttal a hátsó borítón.
Jósika Miklós: A magyar kényurak. I-IV. kötet. (Két kötetben.) Pest, 1863, Hartleben Konrád Adolf.
Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, egy-két foltos lappal, egy-két ceruzás bejegyzéssel. A címlapokon: Robert Lampel Pester Leihbibliothek, "Lampel Róbert Pesti Kölcsönkönyvtára" bebélyegzéssel.
Siklóssy László: Egy kötet vers. Bp.,1901, Rózsa K. és neje-ny., 79+1 p. Kiadói papírkötésben, a borító a hátán szakadt. A szerző, Dr. Siklóssy László (1881-1951) országgyűlési gyorsíró, író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő által dedikált
Asbóth János társadalom-politikai beszédei. Bp., 1898, Szent-Gellert-nyomda. XXIV, 640 p. Kiadói, viseletes, sérült, gerincén ragasztócsíkkal ellátott félbőrkötésben. A kötés felszakadt, egy ív levált.
Tóth Kálmán összes költeményei. I-II. köt. Bp., 1888., Ráth Mór, 4+464;2+461 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.