cca 1880-1910 13 db fotó a világ több országából és helyszínéről, több felirattal megnevezve (Zanzibár, Rio de Janiero, Titicaca-tó, Samoa, Albany/Ausztrália, Új-Zéland), mindegyik fotó jobb alsó sarkában Hopp Ferencz Budapest hidegpecséttel, az egyiken Hopp Ferenc (1833-1919) látható a háttérben, kopottas, részben foltos és enyhén sérült állapotban, 13x18 cm
cca 1890-1900 Sarajevo látképe, Sarajevo, Ignatz Léderer, keményhátú fotó kartonon, a szélén szakadással és karcolással, a karton szélén törésnyommal, 24x30 cm/
cca 1890-1900 View of Sarajevo, Sarajevo, Ignatz Léderer, photo on board, damaged, 24x30 cm