Poétika és poétikai olvasókönyv. Szerk.: Riedl Frigyes. Bp.,1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 242+2 p. Ötödik kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, az utolsó lap sarkán hiánnyal, a címlap sarkán pótlással.
Bárczi Géza: A magyar szókincs eredete. Budapest, 1958, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötésben, gerincnél szakadt, belül a gerincnél részben levált, a címlap szakadt, kopottas állapotban
Erdős Tivadar: Az összes hangszerek ismertetése. (Hangszereléstan.) Konzervatóriumok, tanítóképző intézetek és a zenekedvelő nagyközönség számára. Az orgona-változatok részletes ismertetése. Besztercebánya, 1909, Havelka József, 111+5 p. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány, szép állapotban!
Magyar remekírók sorozat 27 kötete, (4.,7-9.,14-19., 20., 23-24., 27-28.,31-35.,40-43., 45.,48., 50.) Bp.,Franklin. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, változó állapotban, nagyrészt kissé kopottas borítókkal.
Petőfi Sándor ujabb költeményei. 1847-1849. I kötet. Pest, 1858. Emich Gusztáv, eredeti aranyozott vaknyomott egészvászon kötésben, festett lapszélekkel levált borítóval, gerinccel
Gömöri Jenő Tamás, Jaczkó Olga: Ítéletidő. (Nem a háború, a béke a bűnös.) Az elszakított magyarság regénye. I. -III. kötet:. Bp., 1936, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat, Kiadói papírkötés kisebb nagyobb sérülésekkel
Marci Tullii Ciceronis de Imperio Gnaei Pompei. Oratio ad Quirites. Iskolai használatra magyarázta: Zsámboki Gyula. Bp., 1911, Franklin. Negyedik kiadás. Félvászon-kötésben, hátul a Cicero kép lyukas, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel.
Magyar album. Szerk.: Incze Sándor. Elmhurst,1956, AMerican Hungarian Studies Foundation. Magyar nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Vági, Michael: Die mondkoten und die Astrologie mit mehreren Zeichen- und Häuserreihen. Anhang: Besondere Häusertabellen. (Häuserspitzen und Häusergrenzen.) Bp., 1942, Dr. Georg Vajna&Co., 128 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, a hátsó borító belsején tollas firkával.