cca 1930 Sicitura Astra 4,6,8.: Ezeregyéjszaka: Pajzán történetek, csak 18 éven felülieknek! dr.Ffaragó Elekné Könyvkiadó és terjesztő kiadása, é.n. Egy kötet borítóján kis hiány.
cca 1930-1940 Tarján Jenő-D. Angyal Ernő: Somogyi induló. Kaposvár, én., "Somogyi Újság", második kiadás, 2 sztl. lev. Magyar Nemzeti Szövetség Somogymegyei Köre által hirdetett pályázaton első díjat nyert mű. +
B. Varga János: Levente-dalok. Bp.,én., Gerő., szakadással, 2 sztl. lev.
1932 Magyar Minerva. VI. kötet. 1930-1931. A magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, tudományos intézetek, tanintézetek, bizottságok, tanácsok, tudományos és művészeti társulatok közművelődési egyesületek évkönyve. Bp.,1932, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, IX+976 p. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
"Az elülső borítón: Dr. Szily Kálmán m. kir. vallás - és közoktatásügyi minisztériumi államtitkár példánya."
nagyszigethi ifjabb Dr. Szily Kálmán (1875-1958) mérnök, műegyetemi tanár MTA levelező tag, államtitkár, id. Dr. Szily Kálmán (1838-1924) fizikus, nyelvész fia.