Avar Gyula: Névtelen hősök. Két tanító levelezése. Benedek Elek Kis Könyvtára. Bp.,[1911],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 82 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Tutsek Anna: Az édes otthon. Mühlbeck Károly rajzaival. Ifjúsági Könyvek. Bp.,1904, Singer és Wolfner. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Weiser Ferenc: Alpesi fény. Ifjúsági elbeszélés a vörös Bécs életéből. Fordította: Belányi István. Bp.,1942,Korda Rt. Harmadik kiadás. Átkötött aranyozott műbőr-kötés, az elülső borítót bekötötték.
Földvári György: Tücsök az óceánon. Rajzolta: Őszi Zoltán. Szemigszőr kapitány történetei. Bp.,1988, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, az elülső borítón kisebb gyűrődéssel.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről. Würtz Ádám rajzaival.+Dala László: Mit mesélnek a hegyek? Szecskó Péter rajzaival+Megay László: Könyves könyv. Rékassy Csaba rajzaival.+Bolgár György: Híd a folyó felett. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1976-1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, és kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, az egyik foltos.
Edmondo de Amicis: A szív. A gyermekek számára írta: - -. Fordította: Radó Antal. Bp.,é.n.,Franklin. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.