Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 155

Devecseri Gábor (1917-1971)-Kass János (1927-2010): Bikasirató. A borító rajza, az illusztrációk Kass János munkái. Valamint Kass János 3 db műlapjával, színes linómetszet, jelzett, 26x18 cmx3. Bp., 2000, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközépiskola. Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
16627.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16628.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.+VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.)+6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a III. kötetben két lapon (elülső szennylap, előzéklap) gyűrődéssel, jó állapotban.
16629.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
16630.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
16631.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 10+235+1+10 p.+24 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, fém plakettel, Gottermayer-kötés, aranyozott felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel és az elülső kötéstábla széle mentén sérüléssel, foltos. Munkácsy Mihály egyetlen rézkarcával.
16632.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Budapest művészi újjáépítése Vágó József elgondolása szerint. Vágó József által dedikált Ruppert Rezső képviselőnek! Budapest, 1936. Budai István. XXXII + 39 p. (képek) Fűzve, kiadói papírkötésben, címlapvignettán kis hiány.
16633.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Benczúr Béla: A művészi ipar és decoratív művészetek stíltana. Képzőművészek, rajztanárok, műiparosok részére technikai, ipariskolai, valamint magánhasználatra. Bp. 1897. Eggenberger. (Athenaeum.) VII, 343 l Egészvászon Gottermayer-kötés, kis kopások a sarkán és a gerincen
16634.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Miller, Judith: Divatékszerek. Gyűjtők könyve. Ford.: Leyrer Ginda. Bp., 2004, Helikon. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval.
16635.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
16636.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16637.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vay Péter: Kelet művészete és műízlése. Két színes műlappal és tizenhét műmelléklettel. Bp., 1908., Franklin, 285 p.+19 t. (ebből kettő színes.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
16638.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft