Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 258

Erdélyi Helikon antológiája 1927 I-II. kötet. Bánffy Miklós és Kós Károly illusztrációval. Kolozsvár, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh,(Lapkiadó-ny.), 172+2 p.+ 4 t.+176+6+VI p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel. A II. kötet számozott, 71. (LXXI.) számú példány.
17426.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hatvany Lajos: Ady világa. 1-4. köt. Isten könyve I-II. köt. I. Találkozás istennel. II. Viadal istennel. Szerelem könyve I-II. köt. I. Találkozás a nővel. II. Ady és Léda. Wien, [1922-1923], Pegasus. (Hamburger ny.). 52; 88; 80; (81)-191+1 p. Kiadói papírkötésben, egy lap kijár, az Isten könyve II. felvágatlan példány.
17427.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Pilinszky János: Aranymadár. Márkus Anna rajzaival. Bp.,1957., Magvető. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
17428.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
Pilinszky János: Rekviem. Bp.,1964, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban.
17429.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Anthologia Humana. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban,
17430.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Nemes Nagy Ágnes: Amerikai napló. Iowa, 1979. Sajtó alá rendezte Lengyel Balázs. Bp.,1993, Századvég. Kiadói papírkötés, foltos. Első kiadás. A szerkesztő, az író volt férje, Lengyel Balázs (1918-2007) író, kritikus által Sass Magda (1912-2016) - Kertész Imre (1929-2016) író második felesége - részére dedikált.
17431.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Karinthy Frigyes: Mennyei Riport. Bp., 1937, Nova Irodalmi Intézet. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Tóth László-kötés, jó állapotban.
17432.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán Munkái. Bp., 1891. Révai, (Pallas-ny.), 224 p. Első kiadás! Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
17433.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dickens: Karácsonyi ének. Ford.: Szirmai Józsefné. [Bp.,1943], Opál. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált, javított, kissé foltos papír védőborítóban.
17434.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Ady Almanach. Bp., 1924, Amicus,(Globus-ny.), 46+2 p. + 3 t. (Rippl-Rónai József Ady portréi.) A kötetben Juhász Gyula, Ady Lajos, Rippl-Rónai József, Földessy Gyula és Dutka Ákos Adyról szóló írásai találhatók, valamint az Amicus kiadó könyvjegyzéke, gazdagon illusztrálva. Átkötött egészvászon-kötés, körbevágott, egyébként jó állapotban.
17435.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
17436.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lengyel István: A ma emberei. Egy ujságíró feljegyzései. Bp.,1932, Hunnia, 212 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés. A szerző által dedikált.
17437.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft