Könyvek: Történelem

Tételek száma: 171

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa, 295 p.+38 t.;432 p.+111 t.; 139 p.+38 t. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr kötésben, kiadói kissé szakadt kartontokban, jó állapotban.
15751.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fenyvessy Adolf - Menczel Lajos: A Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület százéves története. I. kötet: 1839-1889. Bp.,1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, VIII+16+253 p.+Lapszámozáson belül I-XXX melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
15752.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1848-48-iki történelmi tárcza-napló. Összeáll.: Kuszkó Istvánné Tokaji Irma. Első évi folyam. Negyedik, bővített kiadás. Kolozsvár, (1894.),1848-49. Történelmi Lapok, (Közművelődés Rt.), 15 sztl. lev. Kiadói papírkötésben, foltos, két lap lyukas, kissé sérült, egy lap hiányzik.
15753.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Southey Róbert: Nelson életrajza. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Reményi Antal. Bp., 1902, MTA, XVI+428 p.+1 t.(kihajtható térkép.)+4 p. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.
15754.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15755.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15756.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15757.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Die Geschichten der Ungern und ihrer Landsassen. Sechster Theil. Ungarns Fall. Leipzig, 1823, Johann Friedrich Gleditsch, XXVI+943+2 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
15758.

Die Geschichten der Ungern und ihrer Landsassen. Sechster Theil. Ungarn's Fall. Leipzig, 1823, Johann Friedrich Gleditsch, XXVI+943+2 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Ék Erzsébet: Magyarországi viseletek a honfoglalástól napjainkig. hn.,1994,Littoria. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15759.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Thuróczy János: A magyarok krónikája. Ford.: Horváth János, Szabó Kálmán. Bp.,1978, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15760.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Régi magyar öltözködés. Viseltek dokumentumok és források tükrében. Összeáll., bevezetést, a jegyzeteket és a viselettörténeti lexikon írta: Benyóné Dr. Mojzs Dóra. Magyar Hírmondó. Bp.,1988,Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.
15761.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ipolyi Arnold: Magyar Mythologia./Magyar Mythologia függelékei. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papírkötés, kiadói kartontokban.
15762.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft