Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 183

Almásy László: Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15024.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15025.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
10
15026.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
15027.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15028.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15029.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Fordította Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sozozat-kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
15030.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Zorád Ernő: Volt egyszer egy Tabán. Zorád Ernő 36 festményének színes mása, kísérőfüzettel, korabeli vázlatokkal és térképpel. Szerkesztette Barát Tibor. Bp., é.n. (1991), Glória nyomda, 8 sztl. lev.+35 t. Kiadói illusztrált papír mappában, egy duplummal, jó állapotban
15031.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
17
Uram, te voltál hajlékunk nemzedékről nemzedékre. A bácsfalusi evangélikus egyházközség története. Szerk.: Kovács Lehel István. Hétfalu Könyvek. Négyfalu, 2011, Bácsfalusi Evangélikus-Lutheránus. Kiadói papírkötés.
15032.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15033.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Keszei Dénes: Nagycenk múltja és jelene. (Monográfia.) Sopron, 1983, Széchényi Nyomda. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15034.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vegyes Budapest témájú könyvtétel, 5 db:   Medriczky Andor: Budapest régi fürdői. Officina Képeskönyvek 41.; Pest-budai múzsa. Összeállította: Trencsényi-Waldapfel Imre. Officina Képeskönyvek 40.; Bp., 1942, Officina, 47 p.+28 t.;67+3 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötések, az egyik gerince javított, a másik gerince sérült.   Dávori Relkovic Néda: Igaz mesék Pest-Budáról. Györgyfi György rajzaival. Bp.,é.n.,Szent István-Társulat. Kiadói félvászon-kötés, javított kötéssel, foltos, kopott borítóval, egy-két kissé foltos lappal.  Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp.,1940, Officina, 1 t.+245+1 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, szétvált, sérült kötéssel és kijáró lapokkal.   Thaly Tibor: A 200 éves városliget. Bp.,1958, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban.
15035.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft