Könyvek: Történelem

Tételek száma: 114

Bendász István: Öt év a szögesdrót mögött. Egy kárpátaljai pap a Gulag munkatáboraiban. A bevezetőt írta : Dr. Ortutay Elemér. Bp.,1991, Aggiornamento. Kiadói papírkötés. Első kiadás.
15741.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A magyar múlt. Varga Nándor Lajos m. kir. főiskolai tanár 40 illusztrációjával. A történelmi fejezeteteket Wodianer-Nemessuri Zoltán írta. Bp.,1996, Szabadkéz Kft. Kiadói keménykötés, jó állapotban. Számozott (400/211.) példány. A történelmi fejezetek írójának Wodianer-Nemessuri Zoltánnak és az illusztrátor fiának dedikációjával.
15742.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Erdély és Magyarország közötti migrációs folyamatok. Szerk.: Horváth István. Sapientia Könyvek 34. Kolozsvár, 2005, Scientia Kiadó,(Sepsiszentgyörgy, T3 Kiadó-ny.). Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 300 példányban.
15743.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dr. Neményi Ambrus: Das moderne Ungarn. Berlin, 1883, A. Hofmann&Co, 4+V+2+429+3. Német nyelven. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15744.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Eduard von Sacken: Katechismus der Heraldik. Grundzüge der Wappenkunde. Webers Illustrirte Katechismen Nr. 51. Leipzig, 1880, J. J. Weber, XVI+141+1+10 p. Német nyelven. Harmadik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
15745.

Eduard von Sacken: Katechismus der Heraldik. Grundzüge der Wappenkunde. Weber's Illustrirte Katechismen Nr. 51. Leipzig, 1880, J. J. Weber, XVI+141+1+10 p. Német nyelven. Harmadik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Romsics Ignác: Erdély elvesztése. 1918-1947. Bp.,2018, Helikon, 452 p. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
15746.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
Bencsik Gábor: Igazság Magyarországnak. Lord Rothermere és a magyar revízió. Bp.,2002,Magyar Mercurius. Magyarország néprajzi térképével, reprint térkép-melléklet. Kiadói kartonált papírkötés.
15747.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben. I. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Papírkötés.
15748.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Gyulyás Gyula-Gyulás János: Málenkij robot. Bp.,1990., Századvég. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15749.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Polgár Péter Antal: Sorsom ezt így rótta ki... Történetek az 1945 és 1956 közötti időszakból. Bp.,2007,Kornétás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.
15750.

Polgár Péter Antal: "Sorsom ezt így rótta ki..." Történetek az 1945 és 1956 közötti időszakból. Bp.,2007,Kornétás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Államalapítás, társadalom, művelődés. Szerk.: Kristó Gyula. Társadalom-, és Művelődéstörténeti Tanulmányok 27. Bp., 2001, MTA Történelemtudományi Intézete. Kiadói papírkötésben.
15751.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Henri Pozzi: A háború visszatér. Fordította: Felkai Ferenc és Marjay Frigyes. Előszót írta Orbók Attila. Bp.,1994, HOGYF Editio. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (1500/1151.) példány. 1935-ös kiadvány reprint kiadása.
15752.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft