Tétel

Kikiáltási ár:

160 000 Ft
432,43 EUR, 470,59 USD

Leírás:

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : turóczi_márk