Camera Obscura: I. kötet (Unicus, több kötet nem jelent meg.)
Lipcsében, 1844. Köhler Károly Ferencz (Tauchnitz B. ny.) [2] 139 [1] p. Az előszó szerint a művet többen írták, különböző témákban, de ,,mi mind egy szálig becsületes reformemberek vagyunk". Az írás műfaját pamfletként definiálják a szerzők, a Camera Obscura címet pedig azért adták, mivel ,,sötét színben látunk mindent". A kötetben több fejezet foglalkozik gróf Széchenyi Istvánnal és Kossuth Lajossal, de a ,,Sajtó" című fejezetben megemlékezik Táncsics híres művéről, a ,,Sajtószabadságról nézetei egy rabnak" című munkáról is.
XIX. sz végi félvászon-védőkötésben, eredeti címlap felhasználásával
Kiss József: Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Bp.,1884, Dobrowsky és Franke, 1 t.+63 p.+3 t. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstáblán sérüléssel, egy kijáró illusztrációval, foltos lapokkal.
Dr. Sebestyén Sándor: A gordonkajáték technikájának elemzése. (A gordonkatanítás módszertana I. rész.) Bp.,1936, Rózsavölgyi és Társa. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen kis hiánnyal.