Az élő Kossuth. Kossuth Lajos válogatott művei. Politikai Remekművek. I. kötet. Szerkesztette és bevezette: Katona Jenő. Bp.,(1948),Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézete. XII+ 288 p.+ 4 t. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
A szerkesztő, Katona Jenő (1905-1978) író, szerkesztő, FKGP-s politikus által Ruffy Péter (1914-1993) erdélyi magyar Pulitzer-emlékdíjas újságíró, író részére dedikált.
[Fraknói Vilmos]: Frankl Vilmos: Magyarország története kat. gymnásiumok képosztályai számára. Pest, 1863, Pfeifer Ferdinand, 258 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal. Ritka!
Adonyi Sztancs János: Arisztokraták ma (21 főnemes a XXI. században) Bp., 2007. Kossuth Kiadó. Kiadói kartonálásban, papír védőborítóval, egyik borító alja kissé sérült.
Gróf Tisza István: Sadowától Sedanig. Értekezések a Történeti Tudományok köréből. XXIII. kötet. 5. sz. Bp., 1912, MTA, 80 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos borítóval, javított gerinccel, aláhúzásokkal.
Dr. Kacziány Géza: István nádor szerepe a szabadságharcban és világtörténelmi jelentősége. Tanulmányok a hamisítatlan magyar történetírás mezejéről. I. füzet. Bp.,(1933),Makkay Zoltán, 51 p. Kiadói szakadt papírkötésben.
Kacziány Géza: Görgei. Történelmi tanulmány. Bp.,1915, "Magyarország", VIII+151 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel, de belül jó állapotban.
Tóth László-Zambra Alajos: A Garibaldi emlékkiállítás leíró katalógusa. Magyar Nemzeti Múzeum kiállításai VI. Bp.,1932, Franklin. Magyar és olasz nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Türr Lajos: Két királyi vetélytárs. Történeti tanulmány. Sopron, 1889,(Rónai Frigyes-ny.), 188+4 p. Átkötött papírkötésben, magánkönyvtári bélyegzővel.
Francesco Nitti három műve:
Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás.
Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás.
A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás.
Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
Régészeti, történelmi könyvgyűjtemény: RÉgészeti barangolások Magyarországon, A római művészet világa, Tardy Lajos: Régi hírünk a világban, Szentmihályi Szabó Péter: Avarok gyűrűje, Évezredek hétköznapjai. Galeotto Marzio: Mátyás királynak kiváló. bölcs, tréfás mondásairól és tetteiről szóló könyv.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.