Pekár Károly: A filozófia története. Az emberi gondolkodás története. Összeáll. -
Bp. 1902, Athenaeum. XV, 468 l. A 324. l.-től irodalomjegyzék és név- és tárgymutató. Kiadói egészvászon kötés,
Dr. Jávor Alajos: Bányaművelés. Szellőztetés. Bp., 1977, Műszaki. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1600 példányban. Ritka! A szerző, Dr. Jávor Alajos (1910-1981) által Dr. Trethon Ferenc (1923-2012) közgazdász, politikus, munkaügyi miniszter (1977-1981) részére.
Sigmund Freud-Dr. Almásy Endre et alii: Lélekelemzési tanulmányok. Dolgozatok a pszichoanalízis főbb kérdéseiből. Bp., 1993, Párbeszéd-T-Twins. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás.
Vegyes filozófiai könyvtétel, 2 db:
Schopenhauer Arthur: Az akarat szabadságáról. Fordította: Dr. Szabó Károly. Bp., 1906, Vass József, 128 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, az utolsó lap sérült, bejelölésekkel. +
Nietzsche Frigyes: A vidám tudomány. Fordította: Sebestyén Károly. Modern Könyvtár sorozata. Bp.,1919, Athenaeum, 55 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, bejelölésekkel.
Dr. Alexander Bernát: Az újkori philosophia története. II. rész. - - egyetemi tanár előadásai után jegyzi Steiner Izidor bölcsészhallgató. 1902-1903. Bp., é.n, Kun S., 132 p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói foltos, kopott egészvászon-kötés, aláhúzásokkal.
Vegyes pszichológiai könyvtétel, 4 db:
Dr. R. Pauli: Psychologisches Praktikum. Jena, 1920, Gustav Fischer. Második kiadás. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés.
Dr. Fritz Giese: Psychotechnisches Praktikum. Halle, 1923, Wendt&Klauwell. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés.
Dr. Hermann Hoffmann: Das Problem das Charakteraufbaus. Berlin, 1926, Julius Springer. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Dr. Ernst Kretschmer: Körperbau und Charakter. Berlin, 1931, Julius Springer. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.