Rózsa György: Budapest régi látképei (1493-1800). Bp., 1963, Akadémiai (Monumenta historica Budapestiensia 2.). Számos képmelléklettel, közülük több kihajtható. Vászonkötésben, papír borítóval. jó állapotban.
Dr. Bendefy-Benda László 2 munkája:Tizenöt év Dél-Afrikában.. Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben
Holub József: Zala megye középkori vízrajza. Függelék: 1. A malmok Zala megye vízein. 2. A halászat Zala megye vízein. Göcseji Múzeum Közleményei 23. kötet. Zalaegerszeg, 1963, Zala Megye Tanácsa VB., (Zalaegerszegi Nyomda-ny.), 67+4 p.+ 1 kihajtható térkép. Kiadói papírkötés,os. Megjelent 1000 példányban.