Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 398

Dr. Lónyay Gyula: Magyar nyelv misztériuma. I. kötet. A hét hangra épülő ősnyelv. Bp., 2008, Babylon Ősnyelv Akadémia Alapítvány. Kiadói papírkötés.
17627.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Áprily Lajos 2 db műve, első kiadások:  Fecskék, őzek, farkasok. Szántó Piroska rajzaival. Bp., 1965, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.   Jelentés a völgyből. Bp., 1965, Magvető. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőborítóban.
17628.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
17629.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
17630.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
9 kötet az Erdélyi Szépmíves Céh kiadványaiból:  Kós Károly: Az Országépítő., Asztalos István: Elmondja János., Kádár Imre: A fekete bárány., Kemény János: Kutyakomédia., Szántó György: Fekete éveim., Balázs Ferenc: Zöld árvíz., Kuncz Aladár: Felleg a város felett., Karácsony Benő: Új élet kapujában., Nyírő József: A sibói bölény.   Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötésben, a gerincek részben kopottak, kissé foltosak.
17631.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17632.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Gáspár Ferenc: Vitorlával Ázsia körül. Vámbéry Ármin előszavával. A föld körül IV. kötet. Bp.,1907, Singer és Wolfner, 479+1 p.+29 t.(képmelléklet)+1 t.(kínai névjegy)+1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, két kijáró táblával, a kínai névjegy kissé szakadozott.
17633.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Első kiadás. Bp., 1905, Athenaeum, 1t. ( címkép, a szerző arcképe)+1 díszcímlap+2+111+1 p.+ 18 t. (részben színes). Egészoldalas képtáblákkal, és szövegközti képekkel illusztrált. Az illusztrációk Basch Árpád, Vaszary János, Garay Ákos, Tolnay Ákos, Margitay Tihamér, Feld Imre, Gergely Imre, Mühlbeck Károly, Dudits Andor, Mendlik Oszkár, Kimnach László, Kotász (Károly), Karvaly (József), és Udvary (Géza) munkái. A borító- és előzékrajz Basch Árpád munkája. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált szecessziós, egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címkép részben elvált a kötéstől, két lap (75/76.,77/78.) és 8 képtábla kijár, két lapon szakadással.
17634.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17635.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Felejthetetlen mondák és legendák. Szerk.: Reviczky Béla. Bp., 2009, Readers Digest. Első kiadás. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott félműbőr kötésben, bontatlan
17637.

Felejthetetlen mondák és legendák. Szerk.: Reviczky Béla. Bp., 2009, Reader's Digest. Első kiadás. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott félműbőr kötésben, bontatlan

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Bornemisza Péter: Énekec három rendbe. Detrekő, 1582. Hasonmás kiadás. Bp. 1964. Akadémia. 4 sztl. lev. 333 lev. 5 sztl. lev. 1 mell. (47 p.) (Bibliotheca Hungarica antiqua VI.) A kísérő tanulmányt írta Kovács Sándor Iván. A szöveget gondozta Varjas Béla. Vaknyomásos, bordázott egészbőr kötésben.
17638.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17640.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft