Könyvek: Történelem

Tételek száma: 147

Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon. 896-1896. I-II. kötet. Szerk.: az első részt: Dr. Czobor Béla, a második részt Szalay Imre. Bp.-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa,(Hornyánszky V.-ny.), 7 sztl. lev.+200 p.+40 (XL) t.+201-470+2 p.+50 (XLI-XC) t. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Egyetlen kiadás.  Egységes, díszes kiadói dúsan aranyozott, zöld egészvászon-kötésben, első kötéstáblájának bal felső részén a Magyar Szent Korona süllyesztett, arany alapra nyomtatott képével, kopott, foltos borítóval, kijáró lapokkal, táblákkal, az I. kötetben a XXVI. táblát rossz helyre kötötték be, XXXII. tábla után, a 160-161. oldalak közé, a II. kötet fűzése laza, több kijáró táblával, lappal, az egyik tábla sarkán hiánnyal (LXXX., 420-421.) és egy tábla sérült, hiányos (LXXII.,370-371.), a II. kötet megviselt állapotban.
15749.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Koronázási-emlékkönyv. 1867. Junius 8. Természet után rajzolt 20 illustráczióval Kolarz, Kriehuber, Katzler és Jankótól. A szöveget irták: Falk Miksa és Dux Adolf. Pesten, 1867. Deutsch Testvérek,(Gyurián és Deutsch-ny.), 1 t. (díszcímlap)+4+1 t.+11-52+2 p.+22 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, egy pótolt táblával, foltos lapokkal.
15750.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79+IX p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Átkötött modern aranyozott műbőr kötésben, foltos lapokkal.  1868-ban megjelent impozáns kivitelű emlékalbum: Tóth Kálmán, P. Szathmáry Károly, Tompa Mihály, Jókai Mór, Podmaniczky Frigyes, Irányi Dániel, Vértesi Arnold, Petőfi Sándor, Szokoly Viktor, Asbóth Lajos honvédtábornok és mások írásaival és költeményeivel.
15751.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15752.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Szerk.: Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+12 sztl. lev.+8 p.Kiadói, pergamen-hatású papírkötésben, kiadói hártyapapírban, kiadói kartontokban, a kartontok sérült, viseltes, egyébként jó állapotban.
15753.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15754.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15755.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A magyarok nyomai Törökországban. Türkiyede Magar Izleri. Kiállítási katalógus. Szerk.: T. Cengiz Göncü. Istanbul, 2010, Avrupa Kültür Baskenti. Magyar és török nyelven. Kiadói papírkötésben.
15756.

A magyarok nyomai Törökországban. Türkiye'de Magar Izleri. Kiállítási katalógus. Szerk.: T. Cengiz Göncü. Istanbul, 2010, Avrupa Kültür Baskenti. Magyar és török nyelven. Kiadói papírkötésben.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Huszár Károly (szerk.): Szent Imre album. A jubiláris ünnepségek története képekben. Bp., 1930 Szent Imre Jubileum Rendező Főbizottsága. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15757.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szabó Benő: Az erdélyi szászok. Győr, 1867. Sauervein Géza. 120p. Kiadói papírborítékban
15758.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ezernyolcszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki szabadságharcz képekben. Szerk.: Jókai Mór - Bródy Sándor - Rákosi Viktor. Bp., [1991], Kossuth Kiadó. Az 1898. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Vászonkötésben, jó állapotban.
15759.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der freiherrlichen Häuser. Teil B. 87. Jahrgang 1937. Gotha,1937, Justhus Perthes. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15760.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft