Modern magyar festőművészek. A modern magyar festészet fejlődése. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,(1905), Hornyánszky, 140 p.+10 t.. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötésben, Gottermayer-kötés, a gerincen és a borító sarkain kopásnyomokkal.
Szana Tamás: Magyar művészek. Műtörténelmi vázlatok képekkel. Bp., 1887, Révai, 8+251+5 p.+15 t. (Műmellékletek.) Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A kötetben Munkácsy Mihály, Benczur Gyula, Zichy Mihály, Mészöly Géza, Jankó János, Aggházy Gyula és mások illusztrációival. Kiadói festett, gerincénél kissé felfeslett egészvászon kötésben. Egy tábla kijár.
Michelangelo. Festői életműve. Összeáll.: Ettore Camesasca. Az előszót Charles de Tolnay írta. Fordította: Havas Lujza. A művészet klasszikusai. Bp.,1992,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.