Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 62

Parragh Gábor: A szőlőmívelésről és borkezelésről. Bp.,é.n. ,Aigner Lajos,(Weiszmann-ny.), 121+3 p.+1 t. (kihajtható térkép: Vár Bogyay Bogyay Lajos úr badacsoni szőleje, Walzel A. F. Engel és Mandello, Pesten, 1859.) Második kiadás. Kiadói papírkötésben, sérült kötésben, sérült lapokkal, a lapok szélein és sarkain sérülésekkel, hiánnyal, foltos lapok, de a szöveg épp és hiánytalan.   A szerző, Parragh Gábor (1822-1885) 1848-1849-es honvéd, korának ismert és sikeres borkereskedője, az Országos Mintapince felügyelője. Érdemeket szerzett a balatonvidéki borok népszerűsítésében, és a magyar borászat fejlesztésében. Boraival a londoni világkiállításon is szerepelt. Művét külföldön megszerzett tapasztalatok felhasználásával írta.
17100.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17101.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17102.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
17103.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17104.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17105.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ragyogó szakácskönyv. Bp.,én.,Tolnai, 352 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a borító részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, az elülső szennylap szakadt.
17106.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Pető Gyula: Ételkészítési ismeretek. Bp.,1993,Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó Rt. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
17107.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17108.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Mauthner kertészeti kiskáté 1944. kiadja Mauthner Ödön. 160p. Növények, zöldségek, fűszerek ismertetése és felhasználási módjuk. Kiadói papírkötésben
17109.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Vertse Albert: A kert madárvilága. Dr. Csörgey Titusz, Vezényi Elemér és Nécsey István festményeivel. Bp.,1941, Növényvédelem és Kertészet, 128 p. 65. oldaltól egészoldalas képtáblákkal. Kiadói papírkötésben, megviselt állapotban, az elülső borító lejár, a hátsó borító hiányzik.
17110.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Szántó Péter: A bogyós gyümölcsök tenyésztése és használati módjai. Bp.,é.n.,Franklin, 100 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó elülső szennylappal, volt könyvtári példány.
17111.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft