Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 288

17476.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Pachtler G. M.: A humanitás bálványa, vagy a szabadkőművesség pozitív része. II. kötet. Fordította: K. R. Pécs, 1877, Ifj. Madarász Endre, V+471 p. Átkötött egészvászon-kötés, intézményi bélyegzővel, márványozott lapélekkel.
17477.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
17478.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Pilinszky János: Scaffold in winter. Selected poems. Fordította Béky-Halász Iván. Modern Hungarian Poets. Toronto, 1982, Vox Humana, 36+4 p. Kiadói papírkötés.   A fordító, Béky-Halász Iván (1919-1997) költő, műfordító, szobrász által Kálnoky László (1912-1985) költő, műfordító részére dedikált példány.
17479.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hamvas Béla: Karnevál I-II. Bp., 1985, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17480.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Ady Endre: Levél apámhoz - Ujházi Ede. [Cikkek.] (Bp., 1924), Amicus. (Globus Ny.). [16]p. Készült 1924 karácsonyára 1000 számozott példányban, merített papíron, melyből ez a 271. számú. Fűzve, festett kiadói, hajtogatott borítóban, a kötésen elöl címkével.
17481.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
17482.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Kiss Lajos rajzaival. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Pozsony-Bp.,(1895), Stampfel Károly, (Pozsony, Eder István-ny.), 151 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, néhány foltos lappal.   A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. Szeretve tisztelt komájának és barátjának. Pozsony, 1895 XII/21. Mózsi.
17483.

Gaál Mózes: Siralmas Erdély. Történeti elbeaszélések a régi időkből. Kiss Lajos rajzaival. Hazafias Könyvtár. V. kötet. Pozsony-Bp.,(1895), Stampfel Károly, (Pozsony, Eder István-ny.), 151 p.+15 t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró illusztrációval, néhány foltos lappal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "Szeretve tisztelt komájának és barátjának. Pozsony, 1895 XII/21. Mózsi. "

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gaál Mózes: Hűséges mind a sírig. Mikes Kelemen naplója. Történetei elbeszélés. Bp.,1902, Franklin, 157 p. Első kiadás. Kiadói festett illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon és a kötéstáblán firkával, kis lapszéli foltokkal.   A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. A kedvesés jó Bethy néninek, 1905-dik évi adó fejében. Mózsi.
17484.

Gaál Mózes: Hűséges mind a sírig. Mikes Kelemen naplója. Történetei elbeszélés. Bp.,1902, Franklin, 157 p. Első kiadás. Kiadói festett illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylapon és a kötéstáblán firkával, kis lapszéli foltokkal. A szerző, Gaál Mózes (1894-1929) dedikációjával. "A kedvesés jó Bethy néninek, 1905-dik évi adó fejében. Mózsi."

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17485.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17486.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17487.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft