Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 211

Marácz István: Meztelen fények. Bp.,2005, Szerzői kiadás,(EPC-ny., Budaörs.) Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Akt album. A művész által dedikált.
16691.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
2 db filmes könyv: Vadász-Vásárhelyi: Filmezzünk így! (Bp., 1964); Vásárhelyi: A keskenyfilmezés (Bp., 1965). Papír-, ill. vászonkötésben, jó állapotban.
16692.

Kikiáltási ár:
800 Ft
16693.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Garas Klára: A XVIII. század német és osztrák rajzművészete. Szépművészet Múzeum legszebb rajzai II. kötet. Bp., 1980, Corvina Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói fedőborítóval, kiadói mappában kopásokkal.
16694.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1977 Szalatnyay József (1915-1994) 2 db kiállítási katalógusa. Bp., 1977, Képcsarnok. Kiadói papírkötés. Az egyik a művész által dedikált.
16695.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes művészeti könyv tétel: Munkácsy, Firenze, Album von Hildesheim, Van Dyck, összesen 4 db, jó állapotban
16696.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16697.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Vegyes művészeti könyvtétel, 3 db:   Lázár Béla: Kis írások nagy művészekről. Tanulmányok. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 238+2 p. Kiadói papírkötésben, sérült, szakadt borítóval.   Rodin: Beszélgetések a művészetről. Összegyűjtötte Paul Gsell. A bevezetést írta Pátzay Pál. Fordította: Farkas Zoltán. Bp.,én.,Franklin. Kiadói kopott félvászon-kötésben.  Friedrich Brie: Englishe Rokoko-epik. (1710-1730.) München, 1927, Max Hueber Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan, foltos.
16698.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1947-1971 Vegyes művészeti, többségében katalógus tétel, 19 db, közte 50-es évekből származó katalógusok: II-III-IV. Magyar Képzőművészeti Kiállítás (Műcsarnok, 1951-1953.),Tavaszi Tárlat (Műcsarnok, 1952), I. Iparművészeti kiállítás (Ernst Múzeum, 1952.) Az utóbbiban Gádor István, Gorka Géza, Gorka Lívia, Kovács Margit és más művészek neveivel. Valamint: Pogány Ö. Gábor: Modern polgári művészet. (Művészet és Valóság, 1947), Garas Klára: A németalföldi polgárság festészete. (Művészet és Valóság, 1947), Az O.M. Szépművészeti Múzeum közleményei 1-3. (1947-1949, magyar és francia nyelven.), Szalóky Sándor kiállítási katalógusa. Miskolci Galéria 1971. A művész által dedikált.
16699.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16700.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Moszkva - Kreml / Moscou - Kremlin. Moszkva, 1967. Jevgenyij Goljahorszkij 10 db munkája, klisé, papír, albumba rendezve, különböző méretben, Galambos Ferenc (1910-1988) irodalomtörténész, ex libris szakértőnek dedikálva.
16701.

Moszkva - Kreml' / Moscou - Kremlin. Moszkva, 1967. Jevgenyij Goljahorszkij 10 db munkája, klisé, papír, albumba rendezve, különböző méretben, Galambos Ferenc (1910-1988) irodalomtörténész, ex libris szakértőnek dedikálva.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Rados Jenő: Magyar kastélyok. Magyarország művészeti emlékei. 4. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. Bp., 1939. Műemlékek Orsz. Biz. Kiadói félbőr sorozatkötésben, ex libris-szel, kopott borítóval, gerinccel, a gerincen kis sérüléssel.
16702.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft