Egyetemes történet I-IV. Szerk.: Hóman Bálint, Kerényi Károly, Szekfű Gyula. Bp., 1991, [Athenaeum. Az [1935]-1937. évi kiadás (Bp., Révai) reprintje. Kiadó, kissé kopottas, sérült gerincű félbőr (műbőr) kötésben, egyébként jó állapotban.
Gudenus János József - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapot
Gonda Imre, Niederhauser Emil: A Habsburgok. Egy európai jelenség. Bp., 1987, Gondolat. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászonkötésben, kiadói papír védőborítóval, a papírborító elülső része gyűrött, de egyébként jó állapotban.
Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 1. köt. Bp., [1943], Korvin Mátyás Magyar-Olasz Egyesület - Franklin. Kissé laza, viseltes félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai II. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai. Egészoldalas illusztrációkkal, Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, laza fűzéssel