Orvos a családban I-III. kötet. Szerk.: Dr. Kovács György. Bp.,é.n.,Tolnai. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítókkal, két kötetből kijáró lapokkal (I.,III. kötet: 16-32. oldalak között.)
Dr. Torday Árpád 5 db műve:
Az antitrypsin-reactio klinikai jelentősége. (1909.)
A gyomor csökkent sósavelválasztási képességének jelentősége a gyomorbajok kórismézésénél. (1907.)
Az emésztés ép- és kórélettanának fontosabb újabb mozzanatai. (1906.)
A kerek gyomnorfekélyről, különös tekintettel az alkatra. (1924.)
A gyomorkiirással a savtultengéssel járó insulin és szénhydrát érzékenység. (1934.)
Változó állapotban.
Dr. Orosz Dezső:A csecsemő, kisgyermek és iskolásgyermek gondozása. Egészségügyi vezérfonal szülők és gyermekkel hivatásszerűen foglalkozók részére. Bp.,é.n., Szerzői kiadás. Tizenegyedik kiadás. Kiadói papírkötés.
Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Bp.,1948, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), (Hungária-ny.),286 p. Számos szövegközi ábrával. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, részben kijáró elülső szennylappal és előzéklappal. Benedek István (1915-1996) által dedikál!
Királyi Magyar Természettudományi Társulat könyvsorozatának kötete:
Dr. Kol Erzésbet: Tiszaparttól Alaszkáig.
Sure Barnett: Az élet intézői.
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld.
Bp.,1940 -1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. Kiadói világos barna egészvászon-kötés, változó állapotban, kis kopásnyomokkal a borítón, az egyik borítósarkon folttal.