Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. Magyar humanizmus. A Magyar Szemle Könyvei XII. kötet. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Horváth János: A magyar irodalmi műveltség kezdetei Szent Istvántól Mohácsig. A Magyar Szemle Könyvei IV. kötet. Bp.,1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Tolnai Új Világlexikona I-XVIII. kötet. Nem teljes. Budapest, 1926-1930, Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói egészvászon kötés, változó állapotban, többnyire kopottas borítókkal, némelyik kötet kissé laza fűzéssel, egy-két gerincen kisebb sérülésekkel, a XVIII. kötet gerince kissé sérült, javított.
Az elátkozott család. Fordította Veres Sándor. Bp.,1902, Wodianer F. és Fiai, 148 p. Kiadói aranyozott, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, a borítója kopottas, foltos.
Dr. Doros Gábor-Dr. Melly József: A nemi betegségek kérdése Budapesten I-II. kötet. Statisztikai Közlemények. Bp.,1930, Székesfőváros Házinyomdája, 936 p. Kiadói papírkötésben, az első kötet borítója szakadt, a második kötet borítója kissé szakadozott, az első kötet kötése kissé sérült. (144-145. oldal.)
[Maxim] Gorkij: Elmúlt emberek. Tolnai világlapja ajándéka. Bp., 1904, Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Beer E. és Társa-ny.), 1+121+8 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói szecessziós illusztrált, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, Kner Vilmos-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Dóczi Lajos: Csók. Bp., 1878, Ráth Mór, XVI+172+12 p. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, a gerincen egy kis részen az aranyozás lekopott a gerincről.