Madách Imre: Az ember tragédiája. Bálint Endre rajzaival illusztrált. A szöveget gondozta és az utószót írta: Szabó József. Bp.,1972, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Károlyi Antal et alii (szerk.): A magyar falu építészete. Bp., 1955, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, volt könyvtári példány, kissé foltos borítóval. Megjelent 2000 példányban.
Kószó József: Cserépkályhák és csempekandallók. Bp.,1989, Műszaki. Képekkel, ábrákkal, számos érdekes szakmai részlettel, leírással. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
A korai reneszánsz. Szerk.: Karátson Gábor. A művészet története. Bp., 1990, Corvina, 304 p. Képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóba, jó állapotban.
Wehli Tünde: A középkori Spanyolország festészete. Bp., 1980, Corvina. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
René Berger: A festészet felfedezése 1-2. 1. kötet: A látás művészete. 2. kötet: A megítélés művészete. Bp.,1973, Gondolat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papírtokban.