Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 124

Öt évszázad mesterművei. Dr. Armand Hammer gyűjteményének kiállítása a Szépművészeti Múzeumban. Bp.,1983, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16686.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Halász Ottó-Platthy Pál: Acélszerkezetek. Bp.,1995, Nemzeti Tankönyvkiadó. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16687.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Katona Imre: A habán kerámia Magyarországon. Bp., 1974, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16688.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
La Caricature Arme de lutte pour la Paix. Edité par le Comité permanent pour la Défense de la Paix de la République Populaire Roumaine. Kiadói papírkötésben, francia nyelven.
16689.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1947-1971 Vegyes művészeti, többségében katalógus tétel, 19 db, közte 50-es évekből származó katalógusok: II-III-IV. Magyar Képzőművészeti Kiállítás (Műcsarnok, 1951-1953.),Tavaszi Tárlat (Műcsarnok, 1952), I. Iparművészeti kiállítás (Ernst Múzeum, 1952.) Az utóbbiban Gádor István, Gorka Géza, Gorka Lívia, Kovács Margit és más művészek neveivel. Valamint: Pogány Ö. Gábor: Modern polgári művészet. (Művészet és Valóság, 1947), Garas Klára: A németalföldi polgárság festészete. (Művészet és Valóság, 1947), Az O.M. Szépművészeti Múzeum közleményei 1-3. (1947-1949, magyar és francia nyelven.), Szalóky Sándor kiállítási katalógusa. Miskolci Galéria 1971. A művész által dedikált.
16690.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vegyes művészeti könyvtétel, 3 db:   Lázár Béla: Kis írások nagy művészekről. Tanulmányok. Bp., 1942, Singer és Wolfner, 238+2 p. Kiadói papírkötésben, sérült, szakadt borítóval.   Rodin: Beszélgetések a művészetről. Összegyűjtötte Paul Gsell. A bevezetést írta Pátzay Pál. Fordította: Farkas Zoltán. Bp.,én.,Franklin. Kiadói kopott félvászon-kötésben.  Friedrich Brie: Englishe Rokoko-epik. (1710-1730.) München, 1927, Max Hueber Verlag. Német nyelven. Kiadói papírkötés, felvágatlan, foltos.
16691.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Vegyes művészeti könyvtétel, 6 db:   John Raynes: Alakrajz. Emberábrázolás kézikönyve. Fordította: Szalkai Szőke Annamária. Bp.,2007, Replica. Kiadói kartonált papírkötés. + Kovács Bernadett: A festészet története - A reneszánsztól az avantgárd mozgalmakig. Kisújszállás,2010, Pannon-Literatúra Kft. Kiadói kartonált papírkötés. + Hárs Éva-Romváry Ferenc: Modern Hungarian Gallery. Pécs. Bp.,1981, Corvina. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Aradi Nóra: Absztrakt képzőművészet. Esztétikai Kiskönyvtár. Bp.,1964,Kossuth. Kiadói papírkötés, foltos. + Galerie Alte Meister. Staatliche Kunstsammlungen Dresden. Dresden, é.n., Verlag des Kunst. Német nyelven. Kiadói kissé szakadt, kissé foltos papírmappában.
16692.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Oscar Schürer: Pablo Picasso. Junge Kunst. Berlin-Lepzig, 1927, Klinkhardt&Biermann, 30 p.+20 t. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés. + 27 Werken van Pablo Picasso. (1939-1945.) Brussel, 1946,Connaissance, 12 p.+27 t. Holland nyelven. Kiadói papírkötésben, foltos.
16693.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16694.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kolozsváry Marianna: Deim Pál. Bp.,1992, A&A. Kiadói kartonált papírkötés
16695.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kisfaludi Strobl Zsigmond: Emberek és szobrok. Bp., 1969, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16696.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Vegyes művészeti könyv tétel, 4 db:  Közte 3 db katalógus: Dürer emlékkiállítás (1971, Szépűvészeti Múzeum), Szalay Lajos kiállítás (1972, MNG), In memoriam Reich Károly (1990, Miskolc, Mini Galéria.)+Jean Adhémar: Les Caprices de Goya. Paris,1951, Fernand Hazan. Francia nyelven. Kiadói papírkötésben.
16697.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft