Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 124

Árkás művek/works. Bp., é.n., Lombos Noymda Kft.-ny. Kiadói kartonált papírkötés. A művész, Árendás József (1946-) által dedikált.
16674.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Pigler Antal: Bogdány Jakab. (1660-1724.) Bp.,1941, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, 31 p.+LVIII t. (Fekete-fehér képtáblák.) Kiadói félvászon-kötés.  A munkácsi Zsidó Gimnázium intézményi bélyegzőjével.
16675.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16676.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db:  Rabinovszky Márius: Daumier. Magyar Művészeti Könyvtár. 19-20. sz. Bp., 1927, Amicus, 28 p. + 12 t. Kiadói papírkötés, foltos, széteső állapotban.   Hekler Antal: Leonardo da Vinci. Napkelet könyvtára. 20-21. Bp.,1927, Magyar Irodalmi Társaság, 1 t.+195+1 p.+XXXIV t. Kiadói papírkötés, szakadozott borítókkal.   A műveltség ábécéje. 3. Róma. Bp.,é.n., Gyarmati és Bősz-ny. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.   Boros Rudolf: Stilisme. [Bp., é.n., Stampfel.] Papírkötésben, a borítóját amatőr módon pótolták, a címlap hiányzik.
16677.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16678.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bibliothek DMC. Die Häkelarbeit IIIte Serie. Mülhausen,é.n., Thérese de Dillmont. Német nyelven. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötésben, egy lap részben kijár, kissé hiányos címlappal.
16679.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
16680.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Vegyes könyv tétel, 3 db:   Pogány Ö. Gábor: Id. Markó Károly. Bp., 1954, Képzőművészeti Alap. Kiadói kopottas félvászon-kötés.  Dávid Katalin: Courbet. Bp., 1953, Képzőművészeti Alap. Kiadói kopottas félvászon-kötés.  Vaszary János kiállítási katalógus. Bp., 1998, Stúdió 2000. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
16681.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Stratil, Karl: Ostseebilder. Der Mensch und die Landschaft. Berlin, 1953, Das Neue Berlin. Foltos, sérült gerincű félvászon kötésben.
16682.

Kikiáltási ár:
800 Ft
16683.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel, 4 db:   Petrovics Elek: Székely Bertalan jellemrajza. Bp.,1936, Franklin, 30 p. Kiadói szakadt papírkötésben.   Hekler Antal: A magyarországi barokk szobrászat európai helyzete. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. XXV. kötet. - 5. sz. Bp.,1935, MTA, 24 p.+XII t. Kiadói papírkötésben.   Ernszt Lajos: Hesz János tervezete 1820-ban Magyar Képzőművészeti Akadémia felállítása iránt. Magyar Műtörténeti Adatok I. Bp., 1938, Athenaeum, 14 p. Kiadói szakadt papírkötésben.   Magyar Nemzeti Múzeum Országos Széchényi Könyvtárának címjegyzéke XI. Régi magyar könyvkötések Végh Gyula színes rajzaiban. A Magyar Bibliophil Társaság kiállítása Budapesten, 1936 április havában az Iparművészeti Múzeumban. Bp., 1936, OSzK-Magyar Bibliophil Társaság, 40+4 p.+VIII t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16684.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lyka Károly: Festészetünk a két világháború között. (1920-1940.) Visszaemlékezések. Bp.,1953, Képzőművészeti Alap. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben. Megjelent 3000 példányban.+Magyar művészet Münchenben. 1867-1896. Bp.,1951, Művelt Nép. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
16685.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft