Tőkei Ferenc: Műfajelmélet Kínában a III-VI. században (Liu Hie elmélete a költői műfajokról). Bp., 1967, Akadémiai, megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
Hankiss János: Liszt Ferenc az író. Bp., 1941, Rózsavölgyi és Társa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval, egyébként jó állapotban + A szerző eredeti aláírása egy mellékelt papírdarabon.
Szendrey Mihály: Ötven év a színészetből. Arad, 1932, Lovrov&Co. Kiadói kopottas egészvászon-kötés. Ruzicskay György (1896-1993): Ex Libris Dr. Szabó Sándor, klisé, papír,10x8 cm.
A szerző, Szendrey Mihály (1866-1956) színész, színigazgató által dedikált.
Fehér Klára: Sem kővel, sem naranccsal. Útijegyzetek a Német Demokratikus Köztársaságról. Bp.,1951, Művelt Nép. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
Lakatos László: Tavaszi játék. Magyar regényírók. Bp.,[1922],Kultura. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, gerinccel, a külső boríték sérült, hiányos. A szerző, Lakatos László (1882-1944) író, újságíró, műfordító által dedikált. A második világháború kitörése után Franciaországba emigrált zsidó származása miatt, ahol később a Gestapo üldözése miatt öngyilkos lett.