P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Franklin,262+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen, az elülső szennylap és két lap kijár az elejéről.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány, fekete-fehér fotókkal.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval.
Il Castello Estense di Ferrara illustrato nelle antiche stampe. Edito per il seicentesimo anninversario 1385-1985. Ferrara, 1985, La Cisterna Antiquariato, 8 p.+XIV t. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon mappában, a mappán kis folttal. /
In linen-folder, in Italian language.