Friedrich Nietzsche: Ecce Homo. Nietzsche Válogatott Munkái. Sajtó alá rendezte és fordította: Varró István. Bp.,[1926], Világirodalom Könyvkiadó-Vállalat, 238+2 p. Kiadói félvászon-kötés.
Népszerű tudományos előadások Faraday, Helmholtz, és Pettenkofer munkáiból. Fordították: Déri Miksa, Hoitsy Pál, Keleti Gusztáv, és Sajóhelyi Frigyes. Bp.,1878, K. M. Természettudományi Társulat. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Haeckel, (Ernst) Ernő: Világproblémák. Népszerű tanulmányok a monisztikus filozófiáról. Írta - -. Ford. Iván Imre és Szabó Sándor.
Bp. 1905. Vass József. 414 p. Kiadói, kissé laza egészvászon-kötésben, ritka.
Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Ford.: Fredericzky M. és Irmei Ferenc. Bp.,1907, MTA. Korabeli egészvászon-kötés, kopottas gerinccel belül jó állapotban.
Schwegler Albert: A bölcselet története. A Koebber-től átnézett és bővített tizenötödik kiadás után. Bp.,1912, Franklin, 557 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, foltos gerinccel, foltos címlappal és elülső előzéklappal, egyébként jó állapotban.