Tóth Ágoston honvéd ezredes a katona és térképész (1812-1889). Bp., 1987, MN Térképész Szolgálatfőnökség. Szerk.: Bak Antal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Bártfai Szabó László: Az utolsó emberig. Egy csapatparancsnok visszaemlékezései a Don menti harcokra. Bp.,1988, Szerzői kiadás, (Szombathely, Sylvester János-nyomda.) Kiadói papírkötésben.
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, beragasztott fényképe)+261 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.