Könyvek: Történelem

Tételek száma: 180

Dr. Fáy Elek: A magyarok őshona. Legrégibb nyomok. Bp., 1910, Ranschburg Gusztáv Könyvkereskedése,(Márkus Samu-ny.) IX+306 p.+ 1 t. kihajtható térképpel. Átkötött modern egészműbőr-kötés, a térképen szakadásokkal.
15784.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mátyás Király emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Szerk.: Lukinich Imre. Budapest, é.n. (1940), Franklin-Társulat, 574+1+522+2 p. Kiadói félbőrkötésben, kopott borítóval, a gerincen sérülésekkel, de belül jó állapotban.
15785.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Baráthosi-Balogh Benedek: Turáni regék és mondák a világ teremtéséről. Baráthosi Turáni Könyvei I. Bp.,1926, Szerzői kiadás, (Held Irodalmi és Nyomdavállalat, 159 p. Első kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.
15786.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Victor Klemperer: A harmadik birodalom nyelve. Membrán könyvek. Bp., 1984, Tömegkomunikációs Kutatóközpont. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
15787.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Horánszky Lajos: Tisza István és kora I-II. kötet. Sajtó alá rendezte: Horánszky Nándor. Bp.,1994, Tellér Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
15788.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1939, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, szép állapotban
15789.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. Előszó: Mikes János. I.II. kötet. [Bp., 1935.] Franklin, 412+2+416 p. Szövegközti és egész oldalas képekkel, rajzokkal, térképekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben, a borító kissé kopottas, az II. kötet gerincének alján apró sérüléssel, a I. kötet sérült.
15790.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Oswald Spengler: Gép és ember. Egy új életfilozófia gondolatai. Nagy József bevezetésével. Fordította: Mátray Sándor. Bp., 1932, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Átkötött félvászon-kötésben.
15791.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp.,(1934), Dante, X+560 p.+24 t.Második kiadás. Kiadói aranyozott, címeres egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kopottas gerinccel, egyébként jó állapotban.
15792.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante. 492 p.+32 t. (képanyag) +1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott címeres egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kopottas gerinccel, a térképen szakadással, egyébként jó állapotban.
15793.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15794.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
15795.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft