https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Történelem

Tételek száma: 180

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.
16537.

Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio III. Pars I-III. Pestini-Budae, et Cassoviae (Pest-Buda-Kassa), 1785, Sumptibus I. M. Weingand, et J. G. Koepf Bibliopol, (Typis Catharinae Landerer Viduae), 1 t.+6+783+13 p. + 1 t. (kihajtható); 630 +10 p. + 6 t. (kihajtható); 590 + 12 p. + 7 t. (kihajtható). Harmadik kiadás. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben és kartonált papírkötésben, a félvászon borító kopott, foltos, a kartonált papírborító viseltes, az I. kötet foltos, a címkép és az első három lap, valamint a 2., 13., 15., 16., 17., 18. oldalakon javítás, egy lap kijár, a II. kötetben a címlap kijár, a III. kötet kissé foltos, egy lap kijár.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Budapest történetének okleveles emlékei I. kötet (1148-1301.) Monumenta diplomatica civitatis Budapest. Tomus Primus. (1148-1301.) [Unicus.] Csánky Dezső gyűjtését kiegészítette és sajtó alá rendezte Gárdonyi Albert. Bp., 1936, Székesfőváros kiadása, XIX+384+4 p.+XII t. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, latin és magyar nyelven, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
16539.

Budapest történetének okleveles emlékei I. kötet (1148-1301.) Monumenta diplomatica civitatis Budapest. Tomus Primus. (1148-1301.) [Unicus.] Csánky Dezső gyűjtését kiegészítette és sajtó alá rendezte Gárdonyi Albert. Bp., 1936, Székesfőváros kiadása, XIX+384+4 p.+XII t. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, latin és magyar nyelven, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
EUR
,
8,24
USD
Ajánlatok száma:
0
Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben.  Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.
16540.

Pauer János: Az egyházi rend érdeme Magyarország történetében. Árpádok időszakától korunkig. Két kötetben. Székesfehérvár, 1847. Özv. Számmer Pálné. XVI + II + 518 p. Fűzve, kiadói papírborítékban, megkímélt állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
1
Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.
16541.

Csaplár Bendek: Révai Miklós élete I-III. kötet. Bp., 1881-1886, Aigner Lajos,(Rudnyánszky A-ny.), 1 t.+2+357+4+416+4+432 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, a II. kötetbe a papírborítót is bekötötték, a II. kötetben ceruzás bejelölésekkel, az I. kötet foltos, címlapja kissé szakadt, a címkép foltos, a III. kötet utolsó három lapja kissé foltos. A IV. kötet hiányzik. Dr. Gerecze Péter (1856-1914) régész, művészettörténész, egyetemi tanár névbélyegzőjével.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16,22
EUR
,
17,65
USD
Ajánlatok száma:
0
Takáts Sándor: Szalai Barkóczy Krisztina. 1671-1724. Bp.,1910, Pfeifer Ferdinánd Könyvkereskedése. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kisebb szakadással, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
16542.

Takáts Sándor: Szalai Barkóczy Krisztina. 1671-1724. Bp.,1910, Pfeifer Ferdinánd Könyvkereskedése. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kisebb szakadással, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
EUR
,
12,94
USD
Ajánlatok száma:
0
Kossuth Lajos Iratai. IV-V. kötet. IV. kötet: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. V. kötet: Történelmi tanulmányok. Első rész: 1860-1863. (Magyar ügyek.) Második rész: 1863. (Lengyel forradalom.) Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894-1895, Athenaeum, XXI+552+XI+500+3 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, az V. kötetben tulajdonosi névbélyegzővel.
16544.

Kossuth Lajos Iratai. IV-V. kötet. IV. kötet: Történelmi tanulmány. Politikai előzmények a magyar emigráció olaszországi viszonyához. V. kötet: Történelmi tanulmányok. Első rész: 1860-1863. (Magyar ügyek.) Második rész: 1863. (Lengyel forradalom.) Sajtó alá rendezte: Helfy Ignác. Bp.,1894-1895, Athenaeum, XXI+552+XI+500+3 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval, az V. kötetben tulajdonosi névbélyegzővel.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
2
Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1857, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XX+370+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
16546.

Verancsics Antal összes munkái. I. kötet: Történelmi dolgozatok deák nyelven. Közli: Szalay László. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. Második osztály: Írók. Második kötet. Pest, 1857, Magyar Tudományos Akadémia Történelmi Bizottmánya, (Emich Gusztáv-ny.), XX+370+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
EUR
,
14,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötésben
16550.

Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták: Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, Teleki Pál, Dr. Zsirai Miklós és mások. Bp.,1928, M. Kir. Egyetemi Nyomda. Kiadói kartonált papírkötésben

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
EUR
,
6,47
USD
Ajánlatok száma:
0
László király emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. Bibliotheca Historica. Bp.,1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16551.

László király emlékezete. Szerk.: Katona Tamás. Bibliotheca Historica. Bp.,1977, Magyar Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
800 Ft
2,16
EUR
,
2,35
USD
Ajánlatok száma:
0
Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőr-kötés. Jó állapotban.
16554.

Szilágyi Sándor: Lavotta János. A kor és az ember. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőr-kötés. Jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
800 Ft
2,16
EUR
,
2,35
USD
Ajánlatok száma:
0
A reakció ellen. A Szociáldemokrata Párt harca. Hősköltemény és krónika. Szerk.: Dr. Révész Mihály. Bán Antal, Büchler József, Erdődy János, Hámori László, Kéthly Anna, Dr. Ries István, Solti Lajos, Szakasits Árpád és Száva István munkálkodásával. Bp.,(1945), Népszava, 159 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
16557.

A reakció ellen. A Szociáldemokrata Párt harca. Hősköltemény és krónika. Szerk.: Dr. Révész Mihály. Bán Antal, Büchler József, Erdődy János, Hámori László, Kéthly Anna, Dr. Ries István, Solti Lajos, Szakasits Árpád és Száva István munkálkodásával. Bp.,(1945), Népszava, 159 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,78
EUR
,
4,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Visages de La Hongrie. Paris, 1938, Libraire Plon, 621+3 p.+1 t.( kihajtható térkép.) Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, francia nyelven. / Paperbinding, with worn cover, in French language.
16558.

Visages de La Hongrie. Paris, 1938, Libraire Plon, 621+3 p.+1 t.( kihajtható térkép.) Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, francia nyelven. / Paperbinding, with worn cover, in French language.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz