Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 229

Budapest 21 térkép. Utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. A kerületi térképeket rajzolta és az utcanévjegyzéket összeállította: Gáll Pongrác. Bp.,1942, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt., 200 p.+ 20 t. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötésben, Elvált fűzéssel, egy térkép hiánnyal.
15036.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Baktay Ervin: A világ tetején. Bp., é. n., Lampel R. Díszes vászonkötésben, jó állapotban.
15037.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Scott utolsó útja. Scott naplója és útitársainak feljegyzései. Fordította Halász Gyula. Negyvenegy képpel és egy térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1923, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),404 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, erősen kopott borítóval, műanyag védőfóliában.
15038.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Budapest (1931), Bp. Székesfőv. Idegenforg. Hiv. öt nyelvű kiadványa. Zsinórral átfűzött, kiadói papírborítékban. Csánky Dénes akvarelljeivel.
15039.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15040.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Erdély településeinek nemzetiségi (anyanyelvi) megoszlása. (1850-1941.) Összeállította: Dr. Kepecs József. Bp.,1991, Központi Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
15041.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Illyefalvi Lajos: A Lengyelországnak elzálogosított XIII szepesi város története I. rész: A városok alapításától a mohácsi vészig. Makó, 1907, Gaál László, 64+8 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az utolsó pár lapon egér rágás nyomaival, az utolsó lap (források) kivételével a szöveg teljes, olvasható.
15042.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Skuléty József: Még egyszer a volt Felső-Magyarországról. Válaszul Iványi Béla: Felső-Magyarországról c. füzetére. Turciansky SV. Martin (Turócszentmárton), 1931, Könyvnyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15043.

Skuléty József: Még egyszer a volt Felső-Magyarországról. Válaszul Iványi Béla: "Felső-Magyarországról" c. füzetére. Turciansky SV. Martin (Turócszentmárton), 1931, Könyvnyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bangha Béla: Róma lelke. Utak és élmények. Bp., 1936, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói foltos egészvászon-kötésben.
15044.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Közelmények Szepes Vármegye múltjából. Szerk.: Dr. Förster Jenő. VII. évf. 1., 2-4. sz., X. évf. 2-4. sz. Lőcse, 1915-1918, Szepesmegyei Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, sérült gerinccel, kötéssel. + Sváby Frigyes: A Szepesség lakosságának sociologiai viszonyai a XVIII. és XIX. században. A Szepesmegyei Történelmi Társulat milleniumi kiadványa. VI. kötet. Lőcse, 1901, Reiss József, 80 p. Kiadói papírkötés, rossz, hiányos állapotban.
15045.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bolla Dezső-Holczman Györgyné: Csepeli helyismereti bibliográfia. Bp., 2009, Csepel Vállalkozás-fejlesztési Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
15046.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15047.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft