Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 341

Gárdonyi Géza: Göre Gábor könyvek, 7 kötet:   Göre Gábor bíró úr könyve. (Egy lap kijár.) Veszödelmek. Más szóval nem matska ugrás ide Amerika se.  Göre Marts lakodalma. (1914) Pöhölyék. (1910) Kátsa (1914) Bojgás az világba. (1914) Durbints Sógor.   Bp.,é.n.-1910-1914 ,Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, változó állapotban, kopott borítókkal, két gerincen javítással, egy gerinc kissé sérült, egy másik gerinc sérült.
17355.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky. 132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, a címkép hiányzik.
17356.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Erich Kästner: Szív a tükörben. Válogatott versek. Bp.,1959, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kartonált papírtokban, jó állapotban. Számozott (500/220.) példány.
17357.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Tormay Cécile: Bujdosó könyv. Feljegyzések 1918-1919-ből. I. kötet. Bp., 1921, Pallas, 339 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
17358.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ch. Pierre Backman-Béla Leffler: Ungern I Kultur Och Historia. Stockholm,1924,P. A. Norstedt&Söner Förlag, 156 p. Svéd nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Leffler Béla (1887-1936) ír, műfordító, művészeti író által dedikált.
17359.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kazinczy Ferenc munkáji. Szép literatúra. IX. kötet. Bácsmegyeinek gyötrelmei. Hozzá vagyon adva: A vak lantos. A repűlő szekér. Etna. Mesék. Három könyvben. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 t(rézmetszetű címkép + díszcímlap).+4+390 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
17360.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17361.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Újabb Nemzeti Könyvtár. VII. füzet. G. Esterházy Miklós nádor munkái. Pest, 1852, Emich Gusztáv, 273-392 hasábszámozás. Kiadói papírkötésben.
17362.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Újabb Nemzeti Könyvtár. V füzet. G. Esterházy Miklós nádor munkái. Pest, 1852, Emich Gusztáv, 129-272 hasábszámozás. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval.
17363.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Újabb Nemzeti Könyvtár. II. füzet. Gr. Zrínyi Miklós munkái. Pest, 1851, Emich Gusztáv, 1 t.+113-222 hasábszámozás. Kiadói papírkötésben, szakadozott, kissé foltos, borítóval.
17364.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
17365.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek.  Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás.  Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.   Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)
17366.

Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek. Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A makói református templom leírásából: ,,A déli oldalhomlokzat falában három síremlék van, egy-egy lelkész kriptája található mögötte: Ecsédi Miklós (szolgált: 1784-1803) Szikszai Benjámin (szolgált: 1803-28) Szőlősi Antal (szolgált: 1849-99)"

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft