Rónai András: Atlas of Central Europe. Bp., 1993, Society of St. Steven - Püski Publishing House. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. II. kötet A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1894, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, enyhén sérült gerincű félvászon kötésben.
Dr. Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Első kiadás! Bp.,1948, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), (Hungária-ny.),286 p. Számos szövegközi ábrával. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, részben kijáró elülső szennylappal és előzéklappal. Benedek István (1915-1996) által dedikál!
Magyarország madárvendégei. Szerk.: Haraszthy László. Bp.,1988, Natura. Kiadói kartonált papírkötés, tollas bejegyzéssel a 156. oldalon, a felhasznált irodalomnál számos tollas aláhúzással, az előzéklapokon tulajdonosi bejegyzésekkel.
Lambrecht Kálmán: Az ősember. + Az ősember elődei. Ősvilágok élete. Bp.,1926-1927, Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítókkal, az egyik kötet fűzése laza.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. V. kötet II. rész A Déli, Közép, Északi és Keleti Európának plasztikája és az Európai Földség politikai leírása. A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1903, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, erősen sérült félvászon kötésben.