Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 203

Schweden. Írták: Selma Lagerlöf, Carl Grimberg, Carl G. Laurin, Verner von Heidenstam, Esaias Tegnér, Gustaf Fröding. Stockholm, 1917, P. A. Norsted&Söners Förlag. Egészoldalas színes képekkel, és egy térképpel illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15024.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Budapest Műemlékei I. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955 , Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15025.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia. Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. Rossz, széteső, sérült állapotban
15026.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
dr- Jékelfalussy József: Magyarország helységnévtára .Bp., 1895. Pesti könyvnyomda. 676p. Korabeli karton kötésben, új vászon gerinccel
15027.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Vegyes könyvtétel, 2 db:   Francesco Roncalli: Vatican city. Vaticana, 1989, Monumenti, Musei e Gallerie Pontificie. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.   A vatikán. Francesco Papafava gondozásában. Francesco Margiotta Broglio előszavával. Bp.,1989, Corvina. Kiadói papírkötés.
15028.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
dr. Gárdonyi Albert: A hétszázéves Budapest. Bp., é.n. Palladis. 142p. Újrakötve. Képekkel.
15029.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Bendefy-Benda László 2 munkája: Magyar utazók Afrikában. I. kötet: Felfedezők. Zolnay Lóránd rajzaival.  Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
15030.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gellér Katalin-Gara György: Avignon. Bp., 1983, Corvina. Gazdag egészoldalas fekete-fehér és néhány színes képpel. Kiadói kartonált papírkötés, néhány helyen tollas bejegyzéssel.
15031.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Vujicsics D. Sztoján-Szabóky Zsolt: Dubrovnik. Bp.,1978, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15032.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Woerls Reiseführer: Prag und Umgebung. XIX. Auflage. Térképpel, hozzá egy villamosjegy és egy számolócédula. Papírkötésben, jó állapotban. / With map and with a tram ticket
15033.

Woerl's Reiseführer: Prag und Umgebung. XIX. Auflage. Térképpel, hozzá egy villamosjegy és egy számolócédula. Papírkötésben, jó állapotban. / With map and with a tram ticket

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15034.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Geuters Illustrierte Reiseführer: Dolomiten Strasse. Berlin, 1924. Egy térképpel. hátsó borító elvált / with one map, rear cover parted.
15035.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft