1942 Friedrich Endre: Gróf Batthyány Lajos utolsó napjai. Különlenyomat a Századok 1927. évi IV-VI. számából. Bp.,1921, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 38 p. Papírkötés, szakadozott lapokkal, kissé hiányos borítóval, kissé viseltes állapotban.
Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.